Testy poziomujące z języka niemieckiego – sprawdź swój poziom!

Testy poziomujące z języka niemieckiego

Chcesz sprawdzić swój poziom zaawansowania w języku niemieckim i upewnić się, że wybierzesz odpowiedni kurs języka niemieckiego? Zachęcamy do rozwiązania przygotowanych przez nasz zespół testów poziomujących, które pomogą Ci określić, od czego zacząć przygodę z einfach so!

Możesz również odwiedzić nas w naszej siedzibie w Warszawie. Wizyta w naszej szkole językowej i rozmowa ze specjalistami pozwoli nam jeszcze lepiej określić Twój poziom zaawansowania w języku niemieckim i dobrać odpowiedni kurs. Testy poziomujące są super, ale najbardziej miarodajne będą w połączeniu z późniejszą rozmową z naszym metodykiem!

Nasze testy poziomujące

Wszystkie nasze testy możesz wypełnić całkowicie za darmo z pozycji naszej strony internetowej.

Test poziomujący A1-B1

na poziomie podstawowym

Test poziomujący B1-C1

na poziomie zaawansowanym

Matura z niemieckiego

poziom podstawowy

Czym są poziomy zaawansowania w języku niemieckim?

Poziomy zaawansowania w języku niemieckim od początkującego A1 po biegły C2 określają wymagania Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR) i stanowią podstawę planowania kursów językowych – nie tylko języka niemieckiego. To najbardziej popularny system, którego używają zarówno wydawnictwa, jak i szkoły, uczelnie oraz instytucje wystawiające certyfikaty językowe potwierdzające poziom zaawansowania kursanta w danym języku obcym.

Z oznaczeniami A1-C2 bardzo często spotkasz się też przy okazji wzorów poglądowych najróżniejszych CV, listów motywacyjnych oraz ofert pracy. Warto określać swój poziom znajomości danego języka obcego właśnie w ten sposób, ponieważ Europejski System Opisu Kształcenia Językowego jest czytelny dla znacznej większości rekruterów i specjalistów HR.

Poziomy zaawansowania w skrócie

MATERIAŁY DO NAUKI

DLA MATURZYSTÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podobają Ci się nasze materiały, prosimy – podaj je dalej!