Kursy certyfikacyjne języka niemieckiego w Warszawie

Kursy Zertifikat Deutsch (B1, B2, C1) to program stworzony z myślą o klientach, którzy chcą potwierdzić swoją znajomość języka niemieckiego prestiżowym certyfikatem. Zajęcia koncentrują się wokół wszystkich czterech sprawności językowych – mówienia, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu), a także kompetencjach z zakresu gramatyki i słownictwa. By mieć pewność, że nasi kursanci z łatwością zdobędą certyfikat, przeprowadzamy też egzaminy wewnętrzne.

ORGANIZACJA

40 godzin, grupa 3-4 osoby

TERMINY

kurs 2 razy w tygodniu (2 razy po 90 minut)

– poniedziałki i środy lub wtorki i czwartki, godziny 7:30, 16:30, 18:15, 19:10, 19:40

kurs 1 raz w tygodniu (1 raz po 180 minut z przerwą)

– piątki po 16:30 lub soboty 9:30, 12:30

LOKALIZACJA

Saski Point ul. Marszałkowska 111
Carpathia Office House ul. Zajęcza 15
Q22 Al. Jana Pawła II 22
zapraszamy również online!

PODRĘCZNIKI

seria „Prüfungstraining Goethe-Zertifikat B2”
publikacje wydawnictwa LektorKlett i Cornelsen
autorskie materiały ćwiczeniowe
materiały dostępne w sieci
zestawy egzaminacyjne

CENA

grupa 3-4 osoby – 1549 zł brutto

Jeśli masz dodatkowe pytania, daj nam znać. Zadzwoń, napisz – albo odwiedź nas w biurze!

Jak się zapisać na kurs?

Krok 1.

Rozwiąż test poziomujący:

Krok 2.

Wyślij do nas swój wynik w formatce na: biuro@einfachso.pl

Krok 3.

Rozmowa z metodykiem – osobiście lub telefonicznie, kiedy tylko chcesz.

Krok 4.

Podpisz umowę osobiście lub mailowo i rozpocznij przygodę z einfach so!

Damy Ci wiedzę i rozwiniemy umiejętności – reszta zależy od Ciebie!

Certyfikat z języka niemieckiego w Warszawie

Zertifikat Deutsch (ZD) to jeden z najpopularniejszych certyfikatów potwierdzających kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego. Jest uznawany przez pracodawców na całym świecie i znacząco podnosi nasze szanse na wymarzone zatrudnienie za granicą. Otwiera też drzwi do niemieckiego college’u tym, którzy myślą o podjęciu studiów wyższych w niemieckojęzycznym kraju.

 

Egzamin trwa w sumie trzy godziny i jest podzielony na cztery moduły, z których każdy skupia się na jednej z czterech kluczowych sprawności językowych – słuchaniu, czytaniu, pisaniu i mówieniu.

Czy da się zdać bez kursu certyfikacyjnego?

No pewnie – wszystko się da, jeśli jesteśmy dostatecznie mocno zdeterminowani. Do Zertifikat Deutsch możemy podejść „z marszu” bez względu na to, czy i gdzie uczyliśmy się wcześniej języka niemieckiego. Należy jednak liczyć się z tym, że każdorazowe podejście do egzaminu to wydatek rzędu kilkuset złotych, a zadania mimo wszystko nie należą do najłatwiejszych.

 

W einfach so! wierzymy, że solidne przygotowanie to już połowa sukcesu – dlatego od wielu lat przygotowujemy naszych klientów do egzaminów certyfikacyjnych i zachęcamy, by wciąż rozwijali swoje kompetencje językowe.

Dlaczego akurat Zertifikat Deutsch?

To jeden z najpopularniejszych certyfikatów potwierdzających kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego. Jest też zdecydowanie najbardziej uniwersalny, a przez to honorowany we wszystkich krajach niemieckojęzycznych i uznawany przez międzynarodowe korporacje z wielu branż. To też świetne rozwiązanie dla osób, które myślą po prostu o zamieszkaniu na stałe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii albo Liechtenstein.

Inne certyfikaty z języka niemieckiego – kiedy i dla kogo?

1. Certyfikat Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft

Drugim pod względem popularności w naszym kraju jest Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft (WiDaF), czyli certyfikat dla biznesu. Skupia się przede wszystkim na słownictwie specjalistycznym, charakterystycznym dla tego obszaru aktywności zawodowej i środowiska pracy.

 

Formuła egzaminu to 150 pytań jednokrotnego wyboru, z których część koncentruje się na czytaniu, a część na słuchaniu – czyli kwestiach kluczowych w nauce języka niemieckiego z myślą o pracy za granicą. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi kandydat ma 3 godziny, a wyniki otrzymuje średnio po 4 tygodniach.

2. Certyfikat Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang

Dla tych, którzy ubiegają się o miejsce na uczelni wyższej w niemieckojęzycznym kraju, uniwersytety przeprowadzają Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH). Jest to egzamin certyfikujący będący częścią rekrutacji na studia dla zagranicznych kandydatów, którego treść konkretna uczelnia opracowuje sama. W związku z tym trudno byłoby stworzyć uniwersalny program kursów certyfikacyjnych, bo ile kierunków studiów – tyle naukowego, specjalistycznego słownictwa.

 

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Część pisemna to zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem, pisania i słuchania w języku niemieckim, a część ustna to rozmowa z egzaminatorem. By zdać – i tym samym dostać się na wymarzone studia – należy udzielić przynajmniej 2/3 poprawnych odpowiedzi.

3. Certyfikat Deutches Sprachdiplom

Ostatni rodzaj egzaminu certyfikacyjnego – Deutches Sprachdiplom (DSD) – jest kierowany do najmłodszych. Mogą do niego przystąpić uczniowie szkół średnich uczący się w krajach innych niż niemieckojęzyczne (no kto by się spodziewał?).

 

W praktyce chodzi o wcześniejsze przygotowanie prezentacji wzbogaconej plakatem bądź pokazem slajdów i zaprezentowanie jej przed komisją, a także przygotowanie w 20 minut odpowiedzi na zagadnienie otrzymane już podczas trwania egzaminu. Później już tylko część pisemna w formie testu sprawdzającego umiejętność czytania, słuchania i pisania – i certyfikat zdobyty!

 

Komisja do Deutches Sprachdiplom składa się z nauczycieli z danej szkoły, a także niemieckiego egzaminatora.

Podsumowanie

Choć nasze kursy certyfikacyjne języka niemieckiego w Warszawie powstały szczególnie z myślą o Zertifikat Deutsch, z powodzeniem przygotowujemy naszych klientów również do innych rodzajów egzaminów. Jesteśmy elastyczni i program nauczania dostosowujemy do potrzeb – wystarczy, że dasz nam znać, o który certyfikat chcesz zawalczyć.

 

Zadzwoń, napisz, porozmawiaj z nami – tak po prostu! einfach so!