Kursy certyfikacyjne niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy certyfikacyjne niemieckiego w Warszawie

Kursy certyfikacyjne niemieckiego w Warszawie (B1, B2, C1) to program stworzony z myślą o Klientach, którzy chcą potwierdzić swoją znajomość języka niemieckiego prestiżowym certyfikatem. Zajęcia koncentrują się wokół wszystkich czterech sprawności językowych – mówienia, pisania, czytania i rozumienia ze słuchu), a także kompetencjach z zakresu gramatyki i słownictwa.

By mieć pewność, że nasi Klienci z łatwością zdobędą certyfikat, w ramach kursu certyfikacyjnego niemieckiego przeprowadzamy też egzaminy wewnętrzne.

1. Organizacja:
Kursy certyfikacyjne trwają 40 godzin lekcyjnych. Organizujemy je w grupach po 3-4 osoby, 2 razy w tygodniu po 90 minut lub 1 raz w tygodniu po 180 minut. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Wykorzystujemy wiodące podręczniki przygotowujące do egzaminów certyfikacyjnych od wyd. LektorKlett i Cornelsen, a także nasze autorskie materiały dydaktyczne uwzględniające indywidualne potrzeby Klientów.

3. Czas trwania:
Kursy certyfikacyjne niemieckiego trwają średnio 10 tygodni.

Różne certyfikaty

Przygotowujemy przede wszystkim do certyfikatów Zertifikat Deutsch i Goethe-Zertifikat, ale z chęcią pomożemy Ci też zdać bardziej specjalistyczne egzaminy. Po prostu powiedz nam, czego potrzebujesz!

Analiza postępów

To dla nas ważne, by nasi Klienci szli na egzamin pewni siebie, bez stresu i maksymalnie przygotowani. Będziemy czuwać nad Twoimi postępami w nauce m. in. przy pomocy egzaminów wewnętrznych.

Zajęcia online

Najwygodniejsza opcja – brak problemów z dojazdem i pełen komfort nauki skąd tylko chcesz!

Zajęcia stacjonarne

Wszystkie nasze lokalizacje to nowoczesne wieżowce w samym centrum Warszawy.

Który certyfikat z języka niemieckiego wybrać?

Jednym z najpopularniejszych certyfikatów potwierdzających kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego jest Zertifikat Deutsch (ZD). Jest uznawany przez pracodawców na całym świecie i znacząco podnosi nasze szanse na wymarzone zatrudnienie za granicą. Otwiera też drzwi do niemieckiego college’u tym, którzy myślą o podjęciu studiów wyższych w niemieckojęzycznym kraju.

Egzamin trwa w sumie trzy godziny i jest podzielony na cztery moduły, z których każdy skupia się na jednej z czterech kluczowych sprawności językowych – słuchaniu, czytaniu, pisaniu i mówieniu.

Czy da się zdać bez kursu certyfikacyjnego języka niemieckiego?

No pewnie – wszystko się da, jeśli jesteśmy dostatecznie mocno zdeterminowani. Do egzaminu certyfikacyjnego możemy podejść „z marszu” bez względu na to, czy i gdzie uczyliśmy się wcześniej języka niemieckiego. Należy jednak liczyć się z tym, że każdorazowe podejście do egzaminu to wydatek rzędu kilkuset złotych, a zadania mimo wszystko nie należą do najłatwiejszych.

W einfach so! wierzymy, że solidne przygotowanie to już połowa sukcesu – dlatego od wielu lat przygotowujemy naszych Klientów do egzaminów certyfikacyjnych i zachęcamy, by wciąż rozwijali swoje kompetencje językowe – kursy certyfikacyjne niemieckiego w naszej szkole to tylko jedna z wielu możliwości.

Dlaczego akurat Zertifikat Deutsch?

To jeden z najpopularniejszych certyfikatów potwierdzających kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego. Jest też zdecydowanie najbardziej uniwersalny, a przez to honorowany we wszystkich krajach niemieckojęzycznych i uznawany przez międzynarodowe korporacje z wielu branż. To też świetne rozwiązanie dla osób, które myślą po prostu o zamieszkaniu na stałe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii albo Liechtensteinie.

Inne certyfikaty z języka niemieckiego – kiedy i dla kogo?

DEUTSCH ALS FREMDSPRACHE IN DER WIRTSCHAFT

Drugim pod względem popularności w naszym kraju jest Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft (WiDaF), czyli certyfikat dla biznesu. Skupia się przede wszystkim na słownictwie specjalistycznym, charakterystycznym dla tego obszaru aktywności zawodowej i środowiska pracy. W przypadku tego egzaminu szczególnie polecamy odbyć wcześniej kurs certyfikacyjny niemieckiego – by mieć po prostu pewność, że zdanie go nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Formuła egzaminu to 150 pytań jednokrotnego wyboru, z których część koncentruje się na czytaniu, a część na słuchaniu – czyli kwestiach kluczowych w nauce języka niemieckiego z myślą o pracy za granicą. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi kandydat ma 3 godziny, a wyniki otrzymuje średnio po 4 tygodniach.

DEUTSCHE SPRACHPRÜFUNG FÜR DEN HOCHSCHULZUGANG

Dla tych, którzy ubiegają się o miejsce na uczelni wyższej w niemieckojęzycznym kraju, uniwersytety przeprowadzają Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH). Jest to egzamin certyfikujący będący częścią rekrutacji na studia dla zagranicznych kandydatów, którego treść konkretna uczelnia opracowuje sama. W związku z tym trudno byłoby stworzyć uniwersalny program kursów certyfikacyjnych niemieckiego, bo ile kierunków studiów – tyle naukowego, specjalistycznego słownictwa.

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Część pisemna to zadania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem, pisania i słuchania w języku niemieckim, a część ustna to rozmowa z egzaminatorem. By zdać – i tym samym dostać się na wymarzone studia – należy udzielić przynajmniej 2/3 poprawnych odpowiedzi.

CERTYFIKAT DEUTSCHES SPRACHDIPLOM

Ostatni rodzaj egzaminu certyfikacyjnego – Deutches Sprachdiplom (DSD) – jest kierowany do najmłodszych. Mogą do niego przystąpić uczniowie szkół średnich uczący się w krajach innych niż niemieckojęzyczne (no kto by się spodziewał?).

W praktyce chodzi o wcześniejsze przygotowanie prezentacji wzbogaconej plakatem bądź pokazem slajdów i zaprezentowanie jej przed komisją, a także przygotowanie w 20 minut odpowiedzi na zagadnienie otrzymane już podczas trwania egzaminu. Później już tylko część pisemna w formie testu sprawdzającego umiejętność czytania, słuchania i pisania – i certyfikat zdobyty!

Komisja do Deutches Sprachdiplom składa się z nauczycieli z danej szkoły, a także niemieckiego egzaminatora.

Kurs certyfikacyjny niemieckiego – podsumowanie

Choć nasze kursy certyfikacyjne niemieckiego w Warszawie powstały szczególnie z myślą o Zertifikat Deutsch, z powodzeniem przygotowujemy naszych Klientów również do innych rodzajów egzaminów. Jesteśmy elastyczni i program nauczania dostosowujemy do potrzeb – wystarczy, że dasz nam znać, o który certyfikat chcesz zawalczyć.