Kursy niemieckiego dla firm w Warszawie – einfach so!

Kursy niemieckiego dla firm w Warszawie

Kursy niemieckiego dla firm to dostosowane do potrzeb Klienta cykle spotkań rozwojowych, podczas których pracownicy organizacji mają możliwość nie tylko rozwijać swoje kompetencje językowe z zakresu języka niemieckiego, ale też pogłębiać wiedzę na temat kultury pracy i biznesowych standardów obowiązujących w krajach niemieckojęzycznych. Profesjonalne kursy niemieckiego dla firm to inwestycja w swoich pracowników – i jako taka zawsze będzie się opłacać.

Organizujemy kursy niemieckiego dla firm już od wielu lat – zarówno w Warszawie, jak i online. Doskonale rozumiemy, że dla każdej organizacji czas jako taki jest niezwykle cenny, oferujemy więc szereg rozwiązań maksymalizujących efekt przy minimum poświęconej na naukę przestrzeni. Jednym z takich rozwiązań jest nauka języka niemieckiego po angielsku, która rozwija dwutorowo – wzrastają bowiem kompetencje związane z obydwoma językami!

1. Organizacja:
Odwiedzamy siedzibę Twojej firmy i dobieramy poziom kursu do umiejętności i wiedzy przyszłych uczestników kursu. Na starcie przeprowadzamy też audyt językowy, który ma na celu precyzyjne zdiagnozowanie poziomu znajomości języka niemieckiego grupy.

2. Materiały:
Wykorzystujemy sprawdzone, starannie opracowane podręczniki do nauki języka niemieckiego dla firm od wyd. LektorKlett i Cornelsen, a także liczne autorskie materiały ćwiczeniowe przygotowywane przez naszych praktyków.

Niemiecki po angielsku

Nauka jednego języka obcego przy pomocy drugiego, znanego już Klientom, zdecydowanie sprzyja rozwojowi. Jeśli więc chcesz wynieść z kursu niemieckiego dla firm więcej, zapraszamy na zajęcia po angielsku!

Metoda zanurzenia

Nasz mózg sam wie najlepiej, jak najskuteczniej przyswajać nowe języki. Metoda zanurzenia wykorzystuje więc te same mechanizmy, z których korzystamy jako dzieci gdy uczymy się od zera języka ojczystego.

Zajęcia online

Najwygodniejsza opcja – brak problemów z dojazdem i pełen komfort nauki skąd tylko chcesz!

Zajęcia w Twojej firmie

W ramach tej opcji każde spotkanie odbywa się w Twoim miejscu pracy na terenie Warszawy.

Język niemiecki dla firm – co nas wyróżnia?

Rozumiemy potrzeby biznesu. Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z firmami z branży technologicznej, finansowej, prawniczej, telekomunikacyjnej, ubezpieczeniowej – i nie tylko. Wspieramy rozwój i współpracę międzynarodową w biznesie, bo wiemy, że po prostu warto!

Zaczynamy od audytu językowego. Po co? By mieć pewność, że nasz kurs niemieckiego dla firm będzie dokładnie tym, czego teraz potrzebują Twoich pracownicy. Obiektywna ocena kompetencji językowych przyszłych kursantów to gwarancja dobrania odpowiedniego poziomu i zakresu materiału do nauki.

Uczymy niemieckiego po angielsku. W dzisiejszych czasach znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym, ale czemu by go nie wykorzystać do nauki kolejnego języka obcego? Język niemiecki po angielsku to również świetna opcja dla zespołów międzynarodowych, gdzie podstawowym językiem w komunikacji pomiędzy pracownikami jest właśnie angielski.

Każdą ofertę tworzymy indywidualnie. Wierzymy, że już połowa sukcesu w nauce języków obcych to dostosowanie kursu do preferencji kursanta – a nie kursanta do programu kursu. Dlatego też zawsze staramy się dokładnie poznać potrzeby naszych Klientów i tworzyć oferty, które będą na nie odpowiedzią.

Prowadzimy zajęcia w siedzibie Twojej firmy. Nie boimy się dojazdów – bo rozumiemy, że realizacja kursu niemieckiego dla firm w siedzibie Twojej firmy w Warszawie jest ogromną wygodą i oszczędnością cennego czasu dla wszystkich zainteresowanych.

Zamień lekcje języka niemieckiego na coaching językowy

Dobry lektor języka niemieckiego musi być też po części coachem. Sama znajomość języka obcego – nawet biegła i poparta wieloletnią praktyką – to niestety za mało, by sprawnie przeprowadzić kursantów przez cały proces nauki. Właśnie dlatego w einfach so! stawiamy nie na „nauczanie” języka niemieckiego, ale pełnowymiarowy, językowy coaching!

Oznacza to przede wszystkim, że rozumiemy, jak ważna jest dla kursantów MOTYWACJA, dla której zdecydowali się podjąć naukę, a także CEL, do którego w ten sposób konsekwentnie dążą. Nauka języka niemieckiego będzie tym efektywniejsza, im lepiej lektor języka niemieckiego będzie potrafił podtrzymać motywację swoich kursantów i pokazać, jak ich postępy w nauce języka niemieckiego zbliżają ich do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Dlaczego zapisałeś się na kurs języka niemieckiego? Jakie masz nastawienie do nauki języków? Jak szybko chciałbyś opanować wybrany materiał i w jakiej sferze życia język niemiecki ma Ci się przydać? To wszystko bardzo ważne pytania, bez których trudno będzie i znaleźć odpowiednią motywację, i wyznaczyć sobie cel nauki. Nasi lektorzy są również od tego, by pomóc znaleźć odpowiedzi i wspierać swoich kursantów w osiąganiu wyznaczonych celów!

Ucz się języka niemieckiego metodą zanurzenia

Podczas zajęć w einfach so! mówimy tylko po niemiecku, również na poziomach najmniej zaawansowanych. W ten sposób klienci już od samego początku nauki zostają „zanurzeni” w język obcy i uczą się go w najbardziej naturalny sposób – z potrzeby komunikacji, kiedy nie mogą pójść na skróty, posługując się językiem ojczystym.

Metoda zanurzenia jest najbliższa temu, w jaki sposób każdy z nas zdobywa umiejętności komunikacyjne w swoim języku ojczystym jako dziecko. Nasze mózgi już doskonale znają taki rodzaj nauki i wiedzą, jak w takim trybie przyswajać nową wiedzę. A może się to dziać nie tylko podczas naszych kursów semestralnych języka niemieckiego, ale też w czasie oglądania filmów w języku obcym, czytania niemieckojęzycznych książek czy… posługiwania się komputerem lub smartfonem, jeśli zawczasu zmienimy w ustawieniach język menu na język niemiecki.