Kursy ogólne języka niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy ogólne niemieckiego w Warszawie

Kursy ogólne niemieckiego cieszą się niesłabnącą popularnością. Program ten pozwala na systematyczną naukę języka niemieckiego rozłożoną na cały semestr. Celem kursów ogólnych niemieckiego jest osiągnięcie wymarzonego poziomu języka niemieckiego w optymalnym, standardowym tempie. Wszystkie kursy ogólne niemieckiego prowadzimy w języku niemieckim – z wykorzystaniem metody zanurzenia.

1. Organizacja:
Kursy ogólne niemieckiego liczą 50 godzin lekcyjnych i organizujemy je w grupach po 3-4 osoby. Wyjątkiem są zajęcia 2-osobowe – te z założenia trwają 40 godzin lekcyjnych. Nauczamy 2 razy w tygodniu po 90 minut lub 1 raz w tygodniu po 180 minut. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Wykorzystujemy wiodące podręczniki do nauki języka niemieckiego od wyd. Cornelsen i LektorKlett, a także nasze autorskie materiały dydaktyczne uwzględniające preferencje i zainteresowania Klientów.

3. Czas trwania:
Kursy ogólne niemieckiego trwają średnio 12,5 tygodnia.

Bardzo małe grupy

Nauka języka w grupach jest super, ale tylko pod warunkiem, że grupy nie są zbyt duże. Dobrze o tym wiemy, więc tworzymy tylko takie grupy, które sprzyjają efektywnej nauce jako szkoła stawiamy na efekt, nie ilość.

Metoda zanurzenia

Nasz mózg sam wie najlepiej, jak najskuteczniej przyswajać nowe języki. Metoda zanurzenia wykorzystuje więc te same mechanizmy, z których korzystamy jako dzieci gdy uczymy się od zera języka ojczystego.

Zajęcia online

Najwygodniejsza opcja – brak problemów z dojazdem i pełen komfort nauki skąd tylko chcesz!

Zajęcia stacjonarne

Wszystkie nasze lokalizacje to nowoczesne wieżowce w samym centrum Warszawy.

Dlaczego warto wybrać kursy ogólne niemieckiego?

Kursy ogólne niemieckiego kształtują wszystkie cztery sprawności językowe – mówienie, czytanie, pisanie oraz rozumienie ze słuchu. Kierujemy je do osób, które chcą swobodnie komunikować się w języku niemieckim zarówno w pracy czy zagranicznej podróży, jak i w życiu prywatnym. Ze względu na rozłożenie materiału w czasie na cały semestr, to program idealny dla osób aktywnych zawodowo bądź wciąż jeszcze studiujących w trybie dziennym.

Zajęcia semestralne prowadzimy w bardzo małych, kameralnych grupach w trzech lokalizacjach w Warszawie – od Ciebie zależy, czy będzie to grupa licząca 3-4 osoby, czy tylko 2 osoby. Dzięki temu nauka języka niemieckiego jest jeszcze skuteczniejsza, a uczestnicy kursów na niższych poziomach znacznie rzadziej boją się zabierać głos w języku, którego jeszcze dobrze nie znają. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie stresował się, że „będzie musiał coś powiedzieć”.

Metoda zanurzenia – czyli co?

Podczas zajęć w einfach so! mówimy tylko po niemiecku, również na poziomach najmniej zaawansowanych. W ten sposób Klienci już od samego początku nauki zostają „zanurzeni” w języku obcym i uczą się go w najbardziej naturalny sposób – z potrzeby komunikacji, kiedy nie mogą pójść na skróty, posługując się językiem ojczystym.

W takim systemie bardzo często będziesz musiał „obejść” słowo, którego odpowiednika w języku niemieckim nie znasz, tłumacząc je przy pomocy innych, znanych Ci już słów. Prawdopodobnie po kilkudziesięciu minutach takiej nauki będziesz też mieć wrażenie, że spędziłeś ten czas za granicą, a nie w Warszawie w sali lekcyjnej.

Metoda zanurzenia jest najbliższa temu, w jaki sposób zdobywałeś umiejętności komunikacyjne w swoim języku ojczystym jako dziecko. Twój mózg już doskonale zna taki rodzaj nauki i wie, jak w takim trybie przyswajać nową wiedzę. A może się to dziać nie tylko podczas naszych kursów ogólnych niemieckiego, ale też w czasie oglądania filmów w języku obcym, czytania niemieckojęzycznych książek czy… posługiwania się komputerem lub smartfonem, jeśli zawczasu zmienisz w ustawieniach język menu na język niemiecki.

Sprawdź swój poziom w języku niemieckim!

Bardzo trudno jest samodzielnie z marszu określić, czy posługujesz się językiem niemieckim na poziomie A2, B1, zaawansowanym B2 czy aż C1– i do której grupy w związku z tym powinieneś się zapisać. Nasze kursy ogólne niemieckiego uwzględniają wszystkie poziomy zaawansowania, w związku z tym przed zapisaniem się na konkretne zajęcia rekomendujemy rozwiązanie testu poziomującego dostępnego online – na naszej stronie internetowej.

Warto się z nim zmierzyć, by rozpocząć naukę w odpowiedniej grupie, z uczestnikami posługującymi się językiem niemieckim na podobnym poziomie zaawansowania. Gdybyś zapisał się do grupy przerabiającej materiał, który już dawno opanowałeś, po kilku zajęciach zanudziłbyś się na śmierć. Jeśli byłaby to grupa znajdująca się na poziomie znacznie wyższym od Twojego, ogrom nowego materiału mógłby być problematyczny i zwyczajnie zniechęcić do dalszej nauki.

By mieć pewność, że żadna z tych sytuacji nie będzie miała miejsca, przed rozpoczęciem kursu semestralnego zachęcamy też do odbycia rozmowy z naszym metodykiem. Dzięki temu kursy ogólne niemieckiego w einfach so! to nauka przyjemna, angażująca i nieobciążająca ponad miarę uczestników zajęć – niezależnie od początkowego poziomu zaawansowania.

Kurs ogólny niemieckiego – podsumowanie

Na koniec kursu ogólnego niemieckiego przeprowadzamy egzamin z całego semestru. To daje możliwość sprawdzenia postępów, jakie zrobił każdy z uczestników. Po zrealizowaniu kursu ogólnego nasi klienci widzą znaczną różnicę w posługiwaniu się językiem. Poszerzają swoje słownictwo, poznają zasady gramatyczne i wszystko to ćwiczą w praktyce, rozmawiając podczas zajęć wyłącznie w języku niemieckim. Bez problemu zdają też wszelkie egzaminy językowe, w tym maturę rozszerzoną z języka niemieckiego.

Kursy ogólne niemieckiego w naszych małych grupach w Warszawie dają wiele okazji do konwersacji w języku obcym. Z nami przełamiesz barierę mówienia, zrozumiesz gramatykę i zdasz każdy egzamin z języka niemieckiego!