Kursy indywidualne niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy indywidualne niemieckiego w Warszawie

Kursy indywidualne niemieckiego w Warszawie prowadzimy od początku istnienia naszej szkoły językowej. Praca z lektorem face to face to niewątpliwie najbardziej owocna forma nauki języka obcego. Lektor skupia całą swoją uwagę tylko na Tobie, rozwoju Twoich umiejętności i wyłącznie Twoim celu! Opcją wartą rozważenia są również lekcje w grupie 2-osobowej. Weź zatem znajomego i razem opanujcie język niemiecki do perfekcji!

Masz wątpliwości czy kursy indywidualne niemieckiego to opcja dla Ciebie? Zapraszamy na lekcję próbną!

1. Organizacja:
Kursy indywidualne organizujemy dla jednego Klienta albo w grupie 2-osobowej. Nauczamy tak często, jak tego potrzebujesz – jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Najczęściej bazujemy na publikacjach wyd. LektorKlett i Cornelsen, ale wszystkie materiały precyzyjnie dobieramy do poziomu i potrzeb Klienta. Przygotowujemy też autorskie materiały ćwiczeniowe.

Nauka indywidualna

Zajęcia indywidualne to prawdopodobnie najskuteczniejsza forma zorganizowanej nauki języka. Lektor może poświęcić całą swoją uwagę Klientowi i maksymalnie dostosować do niego program.

Nauka ze znajomym

Kiedy w kursie indywidualnym bierze udział dwoje Klientów, pojawia się przestrzeń na więcej żywych dyskusji i sytuacyjnych dialogów w języku niemieckim a taką samą cenę całego kursu dzielicie na pół!

Kursy indywidualne niemieckiego – precyzyjne podejście?

Zajęcia, podczas których lektor może całą swoją uwagę poświęcić tylko jednemu Klientowi, przynoszą najczęściej najszybsze efekty. Nauka języka niemieckiego jest wtedy intensywna, a uczestnik kursu maksymalnie skoncentrowany na kolejnych zagadnieniach, które poznaje. W takim systemie prowadzący lekcje lektor dużo szybciej może zareagować na błędy, które są rzeczą naturalną w procesie uczenia się języków obcych, a także kwestiom szczególnie trudnym dla tego właśnie Klienta – skomplikowanym konstrukcjom gramatycznym czy niezrozumiałym idiomom – poświęcić odpowiednio dużo czasu. To chyba największa przewaga kursów indywidualnych niemieckiego nad innymi formami nauki języka.

Sytuacja ma się podobnie, gdy w kursie języka niemieckiego uczestniczą tylko 2 osoby. Lektor wtedy równie dużo uwagi może skupić na każdym z nich, a przy tym jeszcze w ramach ćwiczenia w praktyce nowo zdobytej wiedzy Klienci mogą pracować nad wybranymi zagadnieniami razem! Innymi słowy – kurs indywidualny niemieckiego w Warszawie z rozszerzeniem o niemieckojęzyczne interakcje społeczne.

Nauka face to face z lektorem a zajęcia w grupach

Kto uczył się języka niemieckiego w szkole w klasie liczącej 30 (albo i więcej) osób, ten wie, jak opornie potrafi iść nauka i jak wiele materiału trzeba przerabiać samemu w domu. Wynika to właśnie z liczebności grupy. Choćby nauczyciel języka niemieckiego w takiej klasie był absolutnym mistrzem podzielności uwagi, niestety nie ma szans, by w przeciągu 45 minut każdemu uczniowi poświęcił jej wystarczająco dużo. Stąd najczęściej trudności z rozumieniem przez takich uczniów konstrukcji gramatycznych, co trudniejszych sformułowań czy idiomów, których sens stanowi jedną wielką zagadkę.

Kursy indywidualne niemieckiego albo zajęcia prowadzone w grupach 2-osobowych to sytuacja idealna dla osób, które chcą opanować język niemiecki relatywnie szybko. Taka forma nauki jest też o tyle efektywniejsza, że Klient może dobrać długość lekcji, a także miejsce i czas spotkania do swoich własnych potrzeb, by czuć się jak najbardziej komfortowo i maksymalnie wykorzystać czas spędzony z lektorem.

Język niemiecki od zera – im mniej, tym lepiej

Im mniej ludzi w grupie, tym lepiej dla każdego z uczestników zajęć. Szczególnie na początku swojej przygody z językiem niemieckim ważne jest, by Klient szybko otrzymał satysfakcjonującą odpowiedź na każde dotyczące nauki nowego języka pytanie, a każde nowe zagadnienie przerabiane podczas kursu zostało dogłębnie objaśnione przez kompetentnego lektora.

Jest tak dlatego, że podczas pierwszych tygodni nauki szczególnie łatwo nauczyć się powielania tych samych błędów, których prowadzący zajęcia od razu nie wyłapał i nie skorygował. Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka – i rzeczywiście tak to działa, jeśli chodzi o naukę języków obcych.

Kursy indywidualne niemieckiego w Warszawie albo kursy prowadzone w małych, 2-osobowych grupach, to przede wszystkim szansa na maksymalne wykorzystanie czasu, który Klient spędza z lektorem na takich zajęciach. Pozwala to też prowadzącemu lepiej poznać uczestnika bądź uczestników takiego kursu i przygotowywać na kolejne lekcje materiały i zagadnienia dla tych osób najciekawsze, a przy tym też najbardziej potrzebne na danym etapie nauki.

Indywidualnie czy w parach?

Na to pytanie każdy chyba musi odpowiedzieć sobie sam, to bowiem zależy od indywidualnych potrzeb, celów i upodobań Klienta. Wielu osobom, które idą na taki kurs indywidualny niemieckiego z przyjacielem, jest po prostu raźniej, a i późniejsza motywacja do regularnej nauki rośnie – bo przecież możecie to robić razem, a szczególnie trudne zagadnienia przerobić na spokojnie wieczorem przy ulubionej kawie.

Nie bez znaczenia dla większości osób pozostaje też cena takiego kursu indywidualnego niemieckiego. W parach jest po prostu taniej, a takie zajęcia prowadzone są niemal tak samo jak kursy sam na sam z lektorem. Uczycie się razem, macie możliwość przećwiczenia nowo zdobytej wiedzy w praktyce, a do tego dzielicie cenę kursu na pół!

Kurs indywidualny niemieckiego – podsumowanie

Na pierwszym spotkaniu lektor ocenia poziom, na jakim znajduje się Klient i dostosowuje do niego stopień zaawansowania i tempo nauki. Ponadto dobiera odpowiednie podręczniki i przygotowuje autorskie materiały. Podczas rozmowy Klient wskazuje, na czym chciałby się skupić w szczególności, czy chce poznać język niemiecki od podstaw, czy chce przygotować się do któregoś certyfikatu czy może przełamać wreszcie barierę językową i nabrać swobody w mówieniu. Kurs indywidualny niemieckiego w Warszawie to nauka w dokładnie takiej formie, w jakiej czujesz się najlepiej, więc i na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Przeczytaj też:
Lingwistyka.edu.pl: Nauka języka – indywidualna czy w grupie?