Kursy konwersacyjne niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy konwersacyjne niemieckiego w Warszawie

Kursy konwersacyjne niemieckiego cieszą się niesłabnącą popularnością – i to nie tylko wśród osób zaawansowanych, które posługują się językiem swobodnie, ale już od poziomu A2. Dzięki kameralnym grupom (2-4 osoby) każdy z uczestników bierze aktywny udział w zajęciach, a lektor prowadzący poznaje mocne i słabe strony poszczególnych osób. Dzięki temu materiały przygotowywane są precyzyjnie do grupy – ich poziomu oraz potrzeb, z uwzględnieniem zainteresowań uczestników.

1. Organizacja:
Kursy konwersacyjne trwają 20 godzin lekcyjnych. Organizujemy je w grupach po 2-4 osoby, 1 raz w tygodniu po 90 minut. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Zapewniamy kontakt z żywym językiem – inicjujemy dyskusje dotyczące aktualnych materiałów z prasy i telewizji niemieckiej. Przygotowujemy też własne pomoce naukowe i dostosowujemy tematykę zajęć do zainteresowań Klientów.

3. Czas trwania:
Kursy konwersacyjne niemieckiego trwają średnio 10 tygodni.

Poziom podstawowy A2-B1

Zajęcia dla poziomów A2-B1 to przede wszystkim rozmowa, ale są one też wzbogacone o elementy gramatyczne. Uczestnicy podczas kursu nie tylko poszerzają słownictwo, przyzwyczajają do posługiwania się językiem niemieckim i nabierają pewności wypowiedzi, ale również utrwalają konstrukcje gramatyczne.

Poziom zaawansowany B2-C1

To lekcje prowadzone w oparciu o różnego rodzaju artykuły z niemieckich stron internetowych i najbardziej opiniotwórczych gazet. Podczas kursu uczestnicy poruszają aktualne problemy związane z ekonomią, gospodarką, społeczeństwem i nie tylko, a lektorzy dopasowują zakres tematyczny zajęć do zainteresowań grupy.

Czysta praktyka, czyli kursy konwersacyjne niemieckiego w Warszawie

Każdy język obcy to przede wszystkim komunikacja. W końcu uczymy się ich właśnie po to, żeby móc porozumiewać się z innymi ludźmi, prawda? Kursy konwersacyjne niemieckiego to komunikacja w najczystszej formie, a także świetne uzupełnienie standardowej nauki. To także metoda na „rozruszanie się” w posługiwaniu się językiem niemieckim po dłuższej przerwie albo żeby zwalczyć lęk przed zabieraniem głosu.

Takie zajęcia mogą służyć jako samodzielny proces nauki języka niemieckiego, ale mogą być też uzupełnieniem standardowych kursów językowych. Mimo szczerych chęci nawet na najlepszych zajęciach ogólnych nie dalibyśmy rady stworzyć tylu okazji do dyskusji pomiędzy Klientami, co na kursach konwersacyjnych niemieckiego!

Czy trzeba być mistrzem teorii, żeby zacząć mówić?

Oczywiście, że nie. Ludziom uczącym się języka obcego często wydaje się, że jeśli opanują wystarczająco dużo wiedzy teoretycznej, nadejdzie „ten moment”, w którym używanie języka w praktyce nie będzie wiązało się z lękiem przed popełnianiem błędów czy jakiegoś rodzaju skrępowaniem. Kursy konwersacyjne niemieckiego w Warszawie to doskonała metoda, by ten lęk przełamać i zacząć mówić niezależnie od poziomu zaawansowania, na którym Klient się znajduje. Komunikację na podstawowym poziomie umożliwia już przecież mocny poziom A2!

Zajęcia oparte na praktyce są chętnie wybierane przez osoby mówiące płynnie w języku niemieckim, aby móc utrzymać poziom czy poszerzać słownictwo. Ale zainteresowanie taką formą nauki zgłasza też coraz więcej osób na niższych poziomach.

Kursy konwersacyjne niemieckiego w Warszawie – czyli co?

Kursy konwersacyjne dla poziomów A2-B1 są dodatkowo wzbogacone o elementy gramatyczne. Dzięki temu uczestnicy nie tylko poszerzają słownictwo i nabierają pewności wypowiedzi, ale również utrwalają konstrukcje gramatyczne. Kursy konwersacyjne niemieckiego B2-C1 prowadzone są z kolei w oparciu o różnego rodzaju artykuły z niemieckich stron internetowych i najbardziej opiniotwórczych gazet. Poruszają aktualne problemy związane z ekonomią, gospodarką, społeczeństwem – i nie tylko. Miłośnicy szeroko rozumianej kultury też odnajdą coś dla siebie!

Skuteczna nauka poprzez… mówienie!

Kiedy jesteśmy dłuższy czas za granicą, w pewnym sensie „przestawiamy się” na używanie języka obcego – niemieckiego, angielskiego, to nieistotne. Język, przy pomocy którego komunikujemy się z napotkanymi na naszej drodze ludźmi, staje się czymś dla nas oczywistym, a często wręcz obowiązkowym. W związku z tym mózg dużo łatwiej przyswaja każde nowe słówko czy gramatyczną regułkę, a także może osadzić te świeże dane w jakimś ciekawym kontekście. Wszystko to sprawia, że język obcy nauczony w ten sposób będzie dla nas bardziej „naturalną” formą komunikacji – a przez jakiś czas nieużywany, zostanie w naszej pamięci na dłużej.

Właśnie dlatego kursy konwersacyjne niemieckiego są takie skuteczne. Bazują bowiem na praktycznym posługiwaniu się językiem w luźnej atmosferze pozbawionej napięcia czy zbędnego oceniania, a każdą nową informację osadzają w kontekstach.

Kurs konwersacyjny niemieckiego – podsumowanie

Kursy konwersacyjne niemieckiego z einfach so! to przede wszystkim przyjemna nauka w kameralnej grupie prowadzonej przez doświadczonego lektora z wykształceniem lingwistycznym. Oferujemy zajęcia w formie stacjonarnej oraz online, a cały kurs trwa tylko 5 tygodni (choć oczywiście możemy go wydłużyć z 20 do 30 godzin lekcyjnych). Nie jest to więc zobowiązanie na długie miesiące, a czas wystarczający, by nabrać swobody w posługiwaniu się językiem niemieckim w praktyce, oswoić z mówieniem i zmniejszyć lęk przed zabieraniem głosu.

Zajęcia oparte na posługiwaniu się językiem niemieckim w praktyce rekomendujemy w szczególności osobom bardziej zaawansowanym (na poziomie B2-C1). Niemniej kurs konwersacyjny niemieckiego może być też ciekawą alternatywą dla Klientów uczących się w zakresie ogólnym i na poziomie A2-B1. Niezależnie od tego, jak długo już uczysz się języka niemieckiego, zdecydowanie warto używać go regularnie pod okiem specjalistów, którzy mogą coś podpowiedzieć czy skorygować. Komunikacja jest przecież sztuką, w której zawsze możemy być jeszcze lepsi.