Kursy maturalne niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy maturalne niemieckiego w Warszawie

Kursy maturalne niemieckiego są skierowane do wszystkich, którzy chcą się solidnie przygotować do matury z języka niemieckiego. Ucząc do części pisemnej, kładziemy nacisk na rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, znajomość środków językowych oraz wypowiedź pisemną. Kursy obejmują też przygotowanie do części ustnej, a lektorzy na zajęcia opracowują materiały adekwatne do poziomu Klienta oraz zdawanej przez niego matury. Podczas kursów maturalnych niemieckiego przerabiane są arkusze maturalne, ćwiczone są też dłuższe formy wypowiedzi pisemnych.

Masz wątpliwości? W przypadku kursów indywidualnych i 2-osobowych zapraszamy na lekcję próbną!

1. Organizacja:
Kursy maturalne trwają z założenia 40 godzin lekcyjnych, ale w zależności od potrzeb Klienta możemy je wydłużyć. Organizujemy je zarówno stacjonarnie, jak i w formie online – 1 raz w tygodniu po 90 minut.

2. Materiały:
Działamy na bazie repetytoriów od wyd. Cornelsen i LektorKlett, autentycznych arkuszy maturalnych z poprzednich lat oraz naszych autorskich materiałów ćwiczeniowych. Przygotowujemy zarówno pod pisemną, jak i ustną część egzaminu maturalnego.

3. Czas trwania:
Kursy maturalne niemieckiego trwają średnio 10 tygodni.

Nauka indywidualna

To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią pracę face to face z lektorem. Lektor może skupić się wyłącznie na jednym Kliencie i jego potrzebach, a także dostosowuje do niego tempo nauki. Kursy indywidualne mogą odbywać się raz w tygodniu lub częściej – w zależności od potrzeb. Zajęcia organizujemy w naszym biurze, online lub u Klienta na terenie Warszawy.

Nauka ze znajomym

Jeśli masz znajomego, który również chce się przygotować do matury z języka niemieckiego, możecie rozpocząć kurs maturalny niemieckiego razem. To tak, jakbyście chodzili na zajęcia indywidualne i płacili tylko połowę ceny. W pakiecie 2-osobowym możecie wybrać dowolną liczbę godzin. Sposób prowadzenia takich zajęć jest bardzo podobny do programu indywidualnego – z tą różnicą, że pojawia się możliwość ćwiczeń w parach.

W grupie (3-4 osoby)

Program ten realizowany jest w małej grupie liczącej 3-4 osoby, dzięki czemu może dochodzić do częstszych interakcji pomiędzy uczestnikami. To kompleksowe przygotowanie do matury z języka niemieckiego w miłej, kameralnej atmosferze. Terminy zajęć wybiera sam Klient w zależności od dostępności reszty grupy, a zajęcia odbywają się w jednej z trzech lokalizacji naszych biur w Warszawie.

Lekcja próbna

Jeśli zastanawiasz się nad kursem maturalnym w trybie indywidualnym albo w grupie 2-osobowej, zadzwoń do nas i umów się na lekcję próbną. Nie oczekujemy, że powierzysz nam przygotowanie Cię do egzaminu maturalnego tak po prostu, z marszu. Przekonaj się w praktyce, jak nauczamy i czy to do Ciebie przemawia!

Matura z języka niemieckiego – jak ją zdać?

Zdawać by się mogło, że do zdania egzaminu dojrzałości z języka niemieckiego wystarczy tylko… znajomość języka niemieckiego. Tymczasem wielu maturzystów, którzy świetnie radzą sobie z płynną komunikacją w języku obcym, na części pisemnej matury staje pod ścianą i ma problem z poprawnym rozwiązaniem zadań.

Dzieje się tak dlatego, że sama umiejętność posługiwania się językiem niemieckim w praktyce – to za mało. Trzeba jeszcze potrafić odtworzyć z pamięci liczne tabele i gramatyczne reguły, które wypełniają strony szkolnych podręczników do języków obcych. Takie właśnie umiejętności maturzysta może zdobyć, uczestnicząc w kursach maturalnych niemieckiego w Warszawie.

Czy kurs maturalny niemieckiego ma sens?

Byłoby dziwne, gdybyśmy wyszli tu z założenia, że nie ma. Choć oczywiście do każdej matury – czy podstawowej, czy też rozszerzonej – można się skutecznie przygotować samemu. Wymaga to jednak od maturzysty ogromnych pokładów samozaparcia, znajomości materiału i specyfiki arkuszy maturalnych dla danego przedmiotu, a także umiejętności planowania swojego procesu edukacyjno-powtórkowego. Samodzielne przygotowanie dla siebie takiego „kursu maturalnego” zabrałoby też maturzyście bardzo dużo cennego czasu.

Profesjonalne kursy maturalne niemieckiego w Warszawie to program stworzony i realizowany przez specjalistów, modyfikowany adekwatnie do potrzeb i posiadanej już wiedzy konkretnego Klienta, a przy tym wykorzystujący też materiały dydaktyczne, do których sam maturzysta mógłby się nie „dokopać”.

To również (a może i przede wszystkim) ogromna oszczędność czasu młodego człowieka. Maturzysta może od razu zdobywać wiedzę i sukcesywnie zwiększać swoje szanse na 100% z matury z języka niemieckiego – zamiast dopiero gromadzić materiały, planować cały proces przygotowywania się do egzaminu dojrzałości i uczyć bez gwarancji, że nauka ta przyniesie pożądane efekty. Kursy maturalne niemieckiego to więc ogromna oszczędność czasu.

Jak przygotować się do matury z języka niemieckiego?

Odpowiedź brzmi – to zależy. Kursy maturalne niemieckiego realizowane indywidualnie, czyli face to face z lektorem, to najbardziej elastyczny i dopasowany do konkretnego Klienta program. Prowadzący zajęcia może wtedy skupić się wyłącznie na tej jednej osobie i jej potrzebach, a tempo nauki zależy od możliwości i wyjściowego poziomu zaawansowania Klienta w języku niemieckim. Mimo szczerych chęci, podczas zajęć indywidualnych nie da się jednak niestety zainicjować tylu integracji komunikacyjnych i pól do dyskusji, co podczas nauki języka niemieckiego w grupie.

Kursy maturalne niemieckiego odbywające się w grupach po 3-4 osoby to świetna opcja dla ludzi otwartych, śmiałych i lubiących energię płynącą z wchodzenia z innymi uczestnikami zajęć w dynamiczne interakcje. To też dobra forma, by móc regularnie ćwiczyć wypowiadanie się na różnorodne tematy, które będą pojawiały się podczas wspólnej nauki, a które mogą okazać się pomocne podczas ustnej części matury z języka niemieckiego. W tym systemie lektor musi jednak dopasować zakres materiału, charakter zajęć i tempo nauki do potrzeb wszystkich członków grupy, a nie konkretnego Klienta.

Kurs maturalny niemieckiego – podsumowanie

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na skorzystanie z profesjonalnych kursów maturalnych niemieckiego albo innego wybranego przedmiotu. Matura z języka niemieckiego jest o tyle specyficzna, że sama umiejętność posługiwania się językiem obcym to często za mało – trzeba jeszcze wiedzieć, w jaki sposób rozwiązywać zadania, jak formułować myśli i jak poprawnie rozpisywać zasady gramatyczne, by zdobywać kolejne punkty.

Klasa maturalna to dla wielu uczniów czas wiecznego deficytu czasu i chaosu w codziennym, przepełnionym grafiku. Nie dość, że należy regularnie powtarzać obszerny materiał z kilku ostatnich lat spędzonych w szkole, to jeszcze zbliżająca się wielkimi krokami matura nie zwalnia przecież z bieżących sprawdzianów, kartkówek i prac zaliczeniowych. Warto więc oszczędzić sobie stresu i swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości powierzyć specjalistom, którzy podczas kursów maturalnych niemieckiego zadbają o to, by nauka była szybka, przyjemna – i doprowadziła do wymarzonego wyniku matury.