Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie

Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie to zespół młodych, energicznych pasjonatów, którzy tworzą to miejsce i czynią je wyjątkowym. Są wśród nas nauczyciele z powołania, doświadczeni tłumacze, biegli metodycy, zapaleni podróżnicy i aktywni egzaminatorzy. Wszyscy ukończyli studia na kierunkach germanistyka bądź lingwistyka stosowana na najlepszych polskich i zagranicznych uniwersytetach. Znają nie tylko język niemiecki, ale też kulturę i faktyczne realia życia w krajach niemieckojęzycznych, gdzie przez część swojego życia mieszkali, studiowali i pracowali w najróżniejszych branżach.

Każdy nasz trener języka niemieckiego jest inny i z innych powodów związał się z nauczaniem języków obcych. Wszyscy jednak kochają to, co robią i zdecydowanie potrafią zarazić miłością do języka niemieckiego oraz wszystkich tych zakątków świata, w których jest powszechnie używany.

Poznaj naszych trenerów języka niemieckiego

Lektorzy języka niemieckiego – Ewelina Toruńczak-Pawłowicz

Ewelina Toruńczak-Pawłowicz

CEO&Founder, metodyk i trener języka niemieckiego

To, co wyniosłam z prywatnych szkół językowych i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobywałam doświadczenie jako lektor, uświadomiło mi, jak bardzo dziś potrzebne jest innowacyjne i praktyczne podejście do nauczania języka obcego. Zwłaszcza niemieckiego jako drugiego języka obcego – i zwłaszcza w czasach, gdy znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym.

Lektorzy języka niemieckiego – Paulina Gabrel

Paulina Gabrel-Skrobiszewska

Metodyk, tłumacz i trener języka niemieckiego

Moja przygoda z niemieckim zaczęła się od muzyki – bo muzyka niemiecka to przecież nie tylko Beethoven i Mozart, ale także Rammstein czy Nina Hagen. Najbardziej urzekło w tym języku jego nietypowe brzmienie, które wielu określa jako twarde i gardłowe, a co w rzeczywistości nie musi być prawdą. Istnieje wiele dialektów, a każdy z nich jest inny, niepowtarzalny – i niekoniecznie chropawy!

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
paulina.gabrel@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Kamil Połomski

Kamil Połomski

Tłumacz i trener języka niemieckiego

Ukończyłem lingwistykę stosowaną oraz bałtystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Brałem także udział w wymianach studenckich w Niemczech (Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji) i na Litwie (Uniwersytet Wileński). Jestem lektorem oraz tłumaczem języków niemieckiego, angielskiego i litewskiego. W 2017 roku uzyskałem uprawnienia tłumacza przysięgłego języka niemieckiego.

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
kamil.polomski@einfachso.pl

Mateusz Kucharski

Native speaker

Urodziłem i wychowałem się w Niemczech, w okolicy Hamburga, w polskojęzycznej rodzinie, co czyni mnie osobą dwujęzyczną. Do Polski przeprowadziłem się dopiero w wieku 21 lat. Trafiłem do Warszawy za sprawą projektu Unijnego, aby następnie podjąć tutaj studia ekonomiczne i pracę w różnych branżach (od hotelarstwa, przez finanse, jako przewodnik w Muzeum Polskiej Wódki, po pracę w client service). Aktualnie pracuję w branży digital marketingowej.

Lubię stawiać sobie w życiu nowe wyzwania i ciągle poszerzać horyzonty. Uwielbiam poznawać różne kultury i punkty widzenia. Zajęcia prowadzę w sposób praktyczny, zwłaszcza poprzez dialogi, stawiając na swobodną komunikację o aktualnych tematach.

Studia: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
E-mail:
mateusz.kucharski@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Iwona Hof

Iwona Hof

Trener języka niemieckiego

Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken. Po ukończeniu germanistyki wyjechałam na kilka lat do Niemiec, gdzie poznawałam ludzi i ich kulturę w praktyce. W trakcie zajęć wykorzystuję autentyczne materiały, teksty literackie, gazety oraz czasopisma. Staram się pokazywać, że to, co wydaje się niemożliwe, w rzeczywistości leży w zasięgu ręki.

Studia: Uniwersytet Warszawski, Saarland University
E-mail:
iwona.hof@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Joanna Hołownia

Joanna Hołownia

Trener języka niemieckiego

Ukończyłam lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem zdania, że nie tylko dzieci chcą czasem w coś zagrać i się po prostu pobawić. Z tego powodu każdy z moich słuchaczy może być pewien, że zajęcia będą zawsze starannie przygotowane oraz dopasowane pod niego nie tylko ze względu na poziom zaawansowania, ale również zainteresowania i potrzeby.

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
joanna.holownia@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Marietta Zagórska

Marietta Zagórska

Tłumacz i trener języka niemieckiego

Uważam, że każdy język, tak jak każdy człowiek, ma swój niepowtarzalny charakter. Z językiem niemieckim spotkałam się po raz pierwszy bardzo wcześnie – kiedy miałam 7 lat. Od samego początku był dla mnie bardzo ciekawy i pociągający. Niemiecka gramatyka, reguły i wyjątki, a także porządek panujący w tym języku odzwierciedlają mój charakter. Właśnie dlatego ja i niemiecki pasujemy do siebie tak dobrze!

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
marietta.zagorska@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Bogdan Czyż

Bogdan Czyż

Trener języka niemieckiego

Pracowałem i mieszkałem w Niemczech ponad półtora roku – w Wiesbaden i Hamburgu. Od kilku lat pracuję też jako księgowy w dużych firmach o zasięgu międzynarodowym – język niemiecki towarzyszy mi więc w codziennej pracy. Staram się nadawać moim zajęciom maksymalnie praktyczny wymiar. Poza pracą interesuję się historią, polityką, architekturą i motoryzacją.

Lektorzy języka niemieckiego – Konrad Maicki

Konrad Maicki

Egzaminator i trener języka niemieckiego

Po ukończeniu filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim uzyskałem uprawnienia tłumacza przysięgłego, egzaminatora i weryfikatora egzaminów maturalnych oraz egzaminatora certyfikatowego Instytutu Austriackiego. Od 2012 jestem kierownikiem Studium Języków Obcych w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie – największej prywatnej uczelni w Polsce.

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
konrad.maicki@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Adam Szymański

Adam Szymański

Trener języka niemieckiego

Ukończyłem Nauczycielskie Kolegium Języka Niemieckiego i Instytut Lingwistyki Stosowanej na UW. Jako uczeń i student miałem różnych nauczycieli. Takich, którzy potrafili zachęcić i porwać do nauki, ale również takich, którzy skutecznie nakłaniali do myślenia. Byli też tacy, którzy potrafili uczyć przez zabawę. W nauce języka jest przecież zarówno miejsce na analityczne myślenie, jak i sporo frajdy!

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
adam.szymanski@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Karina Vdovychenko

Karina Vdovychenko

Trener języka niemieckiego

Pochodzę z Ukrainy – tam też ukończyłam filologię niemiecką, germanistykę i literaturę światową. Płynnie posługuję się językiem niemieckim, angielskim, polskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Główną wartością na moich zajęciach jest komunikatywność. Już od poziomów początkujących zachęcam do mówienia i ćwiczenia nowo zdobytych umiejętności w praktyce.

Lektorzy języka niemieckiego – Dominik Owczarek

Dominik Owczarek

Trener języka niemieckiego

Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się języka całe życie. Nawet tego, którym posługuje się od dziecka. Nauka języków poszerza horyzonty, uczy otwartości na inne kultury, tolerancji wobec drugiego człowieka. Pracuję jako dziennikarz w niemieckojęzycznych mediach. Uwielbiam sport – także w wersji aktywnej. Weekend idealny to Bundesliga z sobotnią Konferenz!

Lektorzy języka niemieckiego – Aleksandra Stanowska

Aleksandra Stanowska

Trener języka niemieckiego

Uwielbiam języki obce, a niemiecki jest moją pasją niemal od zawsze. Nauczanie języków sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. To łączenie przyjemnego z pożytecznym – ja przekazuję swoim słuchaczom wiedzę, a sama także dowiaduję się czegoś od nich. Podczas zajęć staram się wprowadzać przyjazną atmosferę i motywować innych do nauki. Dlaczego? Bo DEUTSCH MACHT SPAß!

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
aleksandra.stanowska@einfachso.pl

Lektorzy języka niemieckiego – Joanna Tołczyk

Joanna Tołczyk

Trener języka niemieckiego

Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim. Po ukończeniu germanistyki pracowałam w wielu instytucjach polsko-niemieckich takich jak Fundacja Konrada Adenauera w Warszawie czy Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Ukończyłam też Szkołę Prawa Niemieckiego UW. W trakcie zajęć wykorzystuję autentyczne materiały dostosowane do potrzeb i zainteresowań grupy.

Studia: Uniwersytet Warszawski
E-mail:
joanna.tolczyk@einfachso.pl

Agnieszka Kozaczyńska

Trener języka niemieckiego

Językiem niemieckim interesuję się od liceum, zawsze podobała mi się jego logiczność, zrozumiała przejrzysta gramatyka i złożone rzeczowniki.

Studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim dały mi wiedzę o kraju, jego historii i literaturze. Podczas studiów ukończyłam dwuletni kurs metodyki nauki języka.

Na moich zajęciach kursanci od początku są zachęcani do praktycznego stosowania nowej wiedzy leksykalnej i gramatycznej. Zapewniam przyjazną atmosferę i dokładam starań, aby zajęcia miały urozmaicony i atrakcyjny przebieg.

Jestem fanką wszelkich aktywności ruchowych, lubię małe i duże wycieczki rowerowe, zimą góry,  latem jeziora. Czytam reportaże i ciekawi mnie co się dzieje na świecie. A w długie wieczory jesienno-zimowe dziergam na drutach, także po niemiecku.

Studia: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Alberta Ludwika we Fryburgu Bryzgowijskim

Email: agnieszka.kozaczynska@einfachso.pl

Jakub Cosel

Trener języka niemieckiego Native Speaker

Jesteśmy dla Was, by nauczyć Was mówić po niemiecku

Paulina Boruczkowska

Tłumacz i trener języka niemieckiego

Pochodzę z Kujaw. Ukończyłam studia na kierunku lingwistyka stosowana z językiem niemieckim i angielskim na UAM w Poznaniu. Wzięłam też udział w Erasmusie i wyjechałam na Uniwersytet Lipski. To doświadczenie pozwoliło mi poznać lepiej zarówno język niemiecki, jak i kulturę krajów niemieckojęzycznych u samego źródła. W wolnym czasie uczę się języka hiszpańskiego, podróżuję i jeżdżę na rowerze.  

Szkoła języka niemieckiego einfach so! – Benjamin Jurgasz

Benjamin Jurgasz

Native speaker

Wychowałem się w Niemczech, mieszkałem w Anglii, Stanach i Berlinie. Choć kocham swój język ojczysty, podjąłem się wyzwania opanowania języka obcego, więc poszedłem na studia amerykanistyki. Aktualnie studiuję w swoim trzecim języku – po polsku – psychologię kliniczną w Warszawie. Po niemiecku nazywamy kogoś jak mnie Grenzgänger – jest to osoba, która na co dzień lubi przekraczać różne „granice”, poruszając się swobodnie pomiędzy różnymi dyscyplinami, kulturami i formami ekspresji.

Joanna Jabłońska

Trener języka niemieckiego

Nauczanie i kontakt z ludźmi to moja pasja! Od dzieciństwa interesuję się językiem niemieckim. Fascynują mnie języki obce oraz nowoczesne metody nauki i komunikacji – głównie metoda online. Najważniejszym dla mnie jest indywidualne podejście do kursanta i przyjemność  z nauki niemieckiego. Ukończyłam germanistykę i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim. Studiowałam rok w Niemczech germanistykę i anglistykę na Uniwersytecie w Würzburgu.

• Studia: Uniwersytet Gdański, Universität Würzburg

• E-mail: joanna.jablonska@einfachso.pl 

Kateryna Mahdysh-Yaremko

Trener języka niemieckiego

Urodziłam się i wychowałam na Ukrainie. Ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Lwowskim, po czym stwierdziłam, że samej znajomości języka za mało, żeby uczyć w sposób przynoszący upragnione efekty. Więc przyjechałam do Polski, gdzie skończyłam pięcioletnie studia magisterskie z pedagogiki. Po powrocie do miasta rodzinnego wykładałam na Uniwersytecie Lwowskim w katedrze komunikacji międzykulturowej i tłumaczenia niemiecko-ukraińskiego. Obecnie znowu jestem w Polsce, w Warszawie i robię to, co lubię. Uważam, że zadaniem lektora języka obcego jest nie tylko przekazać wiedzę, ale zarazić uczniów pasją i miłością do wybranego języka, przełamać barierę językową oraz pomóc pokonać lęk i niepewność siebie.

Wojciech Maruszewski

Trener języka niemieckiego

Ostatnie lata studiowałem oraz pracowałem w Szwajcarii. Zaprzyjaźniłem się tam z niemiecką oraz szwajcarską kulturą. Pracę z drugim człowiekiem stawiam w centrum moich zawodowych zainteresowań. Kładę nacisk na mówienie i szybkie stosowanie przyswojonej wiedzy w praktyce.

Maria Matusiak 

Trenerka języka niemieckiego

Dlaczego niemiecki? To jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. Uwielbiam jego logikę w gramatyce i słowotwórstwie. Doceniam literaturę, zwłaszcza Bertolta Brechta. Interesuje mnie historia współczesna Niemiec. Do tego idealnie pasuje do mnie określenie Ordnung muss sein.
Jestem absolwentką germanistyki na UMK, stypendystką DAAD w Aachen i od 7 lat uczę niemieckiego. Praca lektorki to dla mnie towarzyszenie w procesie nauki – wskazywanie najlepszych rozwiązań, zagrzewanie do pracy i docenianie sukcesów.

Matt Mueller 

Trener języka angielskiego

Hello, I’m Matt! I am a certified English teacher with 8 years of experience. I teach all levels from A0 to C2 and various exams. Architecture, Nordic and Celtic mythology lover, fluent in Swedish, German and Polish (almost). I am educated to the Master’s degree at Birmingham University and a proud HFBK Hamburg alumnus as well as Cambridge certified English teacher (CELTA). A world Nomad settled in Warsaw (living it!) after living in Sweden, Germany, the UK, SA and Ireland (for a while).

• Studia: Birmingham University, HFBK Hamburg

• E-mail: biuro@einfachso.pl

Trenerzy języka niemieckiego – kogo wybrać?

Trener języka niemieckiego w Warszawie ma za zadanie przede wszystkim przekazać Ci kompleksową wiedzę o języku niemieckim i dopilnować, byś potrafił zastosować ją później w praktyce – pewnie, śmiało i skutecznie. Poza rolą „tradycyjnego” nauczyciela musi być również źródłem motywacji i wsparcia, bez którego nawet najbardziej zaangażowany Klient prędzej czy później może się po prostu… wypalić. Wiadomo – kryzysy w procesie poznawania nowego języka były, są i będą miały miejsce, bo są jego naturalną częścią. Ale to właśnie wykwalifikowany trener języka niemieckiego powinien sprawić, że będzie ich możliwie jak najmniej – i że z każdego takiego kryzysu Klient wyjdzie z nowymi doświadczeniami, jeszcze mocniej zmotywowany do dalszego rozwoju.

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie trener języka niemieckiego w Warszawie ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe. To, jakie uczelnie i kursy doszkalające skończył, może świadczyć o poziomie jego wiedzy i biegłości w posługiwaniu się językiem niemieckim. Dodatkowym atutem na pewno są też studia na zagranicznej uczelni w którymś z krajów niemieckojęzycznych, odbycie wymiany studenckiej albo doświadczenie na rynku pracy w Niemczech, Austrii bądź Szwajcarii. Dobry trener języka niemieckiego musi mieć doświadczenie w naturalnym i spontanicznym posługiwaniu się językiem, którego uczy. Jeśli chcesz podczas nauki doświadczać rzeczy praktycznych – po prostu wybierz praktyka!

Język niemiecki to jeszcze nie wszystko

Udana współpraca to zazwyczaj taka, gdzie obie strony lubią ze sobą przebywać i dobrze się nawzajem rozumieją. To szczególnie ważne w zakresie rozwoju osobistego, gdzie komfort psychiczny osoby uczącej się ma bezpośrednie przełożenie na późniejszy efekt tej nauki. Dlatego tak ważne jest dobranie trenera języka niemieckiego w Warszawie do konkretnego Klienta pod względem charakterologicznym – tak, by razem tworzyli zgrany zespół, a każde spotkanie w ramach nauki języka niemieckiego było wartościowym doświadczeniem i przyjemnością.

Wciąż powszechne jest przekonanie, że przy wyborze nauczyciela należy kierować się wyłącznie tym, jaką posiada wiedzę i jak uczy. Zgadzamy się, że to dość istotne, by trener języka niemieckiego posługiwał się nim biegle i potrafił efektywnie przekazywać wiedzę, ale język niemiecki to jeszcze nie wszystko – jesteśmy przecież ludźmi, nie książkami. Bardzo mocno zachęcamy więc naszych Klientów, by zwracali uwagę na swoje samopoczucie podczas zajęć z konkretnym trenerem języka niemieckiego. Jeśli czujesz, że po prostu nie nadajecie na tych samych falach – to jak najbardziej w porządku, zdarza się. W takiej sytuacji zadbaj o swój komfort i nie bój się poprosić o zmianę!

NAUKA NIEMIECKIEGO WARSZAWA

MASZ PYTANIA?

Zadzwoń: +48 22 244 12 01
Napisz: biuro@einfachso.pl

ZNAJDŹ NAS

Bądź na bieżąco – rozwijaj się i bierz udział w licznych inicjatywach!