Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie

Trenerzy języka niemieckiego w Warszawie to zespół młodych, energicznych pasjonatów, którzy tworzą to miejsce i czynią je wyjątkowym. Są wśród nas nauczyciele z powołania, doświadczeni tłumacze, biegli metodycy, zapaleni podróżnicy i aktywni egzaminatorzy. Wszyscy ukończyli studia na kierunkach germanistyka bądź lingwistyka stosowana na najlepszych polskich i zagranicznych uniwersytetach. Znają nie tylko język niemiecki, ale też kulturę i faktyczne realia życia w krajach niemieckojęzycznych, gdzie przez część swojego życia mieszkali, studiowali i pracowali w najróżniejszych branżach.

Każdy nasz trener języka niemieckiego jest inny i z innych powodów związał się z nauczaniem języków obcych. Wszyscy jednak kochają to, co robią i zdecydowanie potrafią zarazić miłością do języka niemieckiego oraz wszystkich tych zakątków świata, w których jest powszechnie używany.

Poznaj naszych trenerów języka niemieckiego

Lektorzy języka niemieckiego – Ewelina Toruńczak-Pawłowicz

Ewelina Toruńczak-Pawłowicz

CEO&Founder, metodyk i trener języka niemieckiego

To, co wyniosłam z prywatnych szkół językowych i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zdobywałam doświadczenie jako lektor, uświadomiło mi, jak bardzo dziś potrzebne jest innowacyjne i praktyczne podejście do nauczania języka obcego. Zwłaszcza niemieckiego jako drugiego języka obcego – i zwłaszcza w czasach, gdy znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym.

Lektorzy języka niemieckiego – Paulina Gabrel

Paulina Gabrel-Skrobiszewska

Metodyk, tłumacz i trener języka niemieckiego

Moja przygoda z niemieckim zaczęła się od muzyki – bo muzyka niemiecka to przecież nie tylko Beethoven i Mozart, ale także Rammstein czy Nina Hagen. Najbardziej urzekło w tym języku jego nietypowe brzmienie, które wielu określa jako twarde i gardłowe, a co w rzeczywistości nie musi być prawdą. Istnieje wiele dialektów, a każdy z nich jest inny, niepowtarzalny – i niekoniecznie chropawy!

Mateusz Kucharski

Native speaker

Urodziłem i wychowałem się w Niemczech, w okolicy Hamburga, w polskojęzycznej rodzinie, co czyni mnie osobą dwujęzyczną. Do Polski przeprowadziłem się dopiero w wieku 21 lat. Trafiłem do Warszawy za sprawą projektu Unijnego, aby następnie podjąć tutaj studia ekonomiczne i pracę w różnych branżach (od hotelarstwa, przez finanse, jako przewodnik w Muzeum Polskiej Wódki, po pracę w client service). Aktualnie pracuję w branży digital marketingowej.

Lubię stawiać sobie w życiu nowe wyzwania i ciągle poszerzać horyzonty. Uwielbiam poznawać różne kultury i punkty widzenia. Zajęcia prowadzę w sposób praktyczny, zwłaszcza poprzez dialogi, stawiając na swobodną komunikację o aktualnych tematach.

Lektorzy języka niemieckiego – Iwona Hof

Iwona Hof

Trener języka niemieckiego

Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Kraju Saary w Saarbrücken. Po ukończeniu germanistyki wyjechałam na kilka lat do Niemiec, gdzie poznawałam ludzi i ich kulturę w praktyce. W trakcie zajęć wykorzystuję autentyczne materiały, teksty literackie, gazety oraz czasopisma. Staram się pokazywać, że to, co wydaje się niemożliwe, w rzeczywistości leży w zasięgu ręki.

Lektorzy języka niemieckiego – Joanna Hołownia

Joanna Hołownia

Trener języka niemieckiego

Ukończyłam lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem zdania, że nie tylko dzieci chcą czasem w coś zagrać i się po prostu pobawić. Z tego powodu każdy z moich słuchaczy może być pewien, że zajęcia będą zawsze starannie przygotowane oraz dopasowane pod niego nie tylko ze względu na poziom zaawansowania, ale również zainteresowania i potrzeby.

Lektorzy języka niemieckiego – Marietta Zagórska

Marietta Zagórska

Tłumacz i trener języka niemieckiego

Uważam, że każdy język, tak jak każdy człowiek, ma swój niepowtarzalny charakter. Z językiem niemieckim spotkałam się po raz pierwszy bardzo wcześnie – kiedy miałam 7 lat. Od samego początku był dla mnie bardzo ciekawy i pociągający. Niemiecka gramatyka, reguły i wyjątki, a także porządek panujący w tym języku odzwierciedlają mój charakter. Właśnie dlatego ja i niemiecki pasujemy do siebie tak dobrze!

Lektorzy języka niemieckiego – Bogdan Czyż

Bogdan Czyż

Trener języka niemieckiego

Pracowałem i mieszkałem w Niemczech ponad półtora roku – w Wiesbaden i Hamburgu. Od kilku lat pracuję też jako księgowy w dużych firmach o zasięgu międzynarodowym – język niemiecki towarzyszy mi więc w codziennej pracy. Staram się nadawać moim zajęciom maksymalnie praktyczny wymiar. Poza pracą interesuję się historią, polityką, architekturą i motoryzacją.

Adrianna Andrzejczak

Trener języka niemieckiego

Od zawsze bardzo chętnie uczyłam się języka niemieckiego, dlatego też zdecydowałam się na studia zarówno I. jak i II. stopnia Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Moim marzeniem było zostanie nauczycielką i z tego też powodu dodatkowo zdobyłam uprawnienia do uczenia w szkole (od szkoły podstawowej aż po szkołę średnią). Jako lektor języka niemieckiego pracuję od ok. 5 lat. Z racji, że jestem z okolic Poznania, podczas studiów wyjeżdżałam do Berlina do pracy w hotelu, gdzie dodatkowo szkoliłam język w praktyce.  

Interesuję się również modą, wspólnie z siostrą prowadzę mały sklep internetowy głównie z sukienkami własnych projektów i sprawia mi to również ogrom przyjemności.

Lektorzy języka niemieckiego – Konrad Maicki

Konrad Maicki

Egzaminator i trener języka niemieckiego

Po ukończeniu filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim uzyskałem uprawnienia tłumacza przysięgłego, egzaminatora i weryfikatora egzaminów maturalnych oraz egzaminatora certyfikatowego Instytutu Austriackiego. Od 2012 jestem kierownikiem Studium Języków Obcych w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie – największej prywatnej uczelni w Polsce.

Lektorzy języka niemieckiego – Adam Szymański

Adam Szymański

Trener języka niemieckiego

Ukończyłem Nauczycielskie Kolegium Języka Niemieckiego i Instytut Lingwistyki Stosowanej na UW. Jako uczeń i student miałem różnych nauczycieli. Takich, którzy potrafili zachęcić i porwać do nauki, ale również takich, którzy skutecznie nakłaniali do myślenia. Byli też tacy, którzy potrafili uczyć przez zabawę. W nauce języka jest przecież zarówno miejsce na analityczne myślenie, jak i sporo frajdy!

Lektorzy języka niemieckiego – Karina Vdovychenko

Karina Vdovychenko

Trener języka niemieckiego

Pochodzę z Ukrainy – tam też ukończyłam filologię niemiecką, germanistykę i literaturę światową. Płynnie posługuję się językiem niemieckim, angielskim, polskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Główną wartością na moich zajęciach jest komunikatywność. Już od poziomów początkujących zachęcam do mówienia i ćwiczenia nowo zdobytych umiejętności w praktyce.

Lektorzy języka niemieckiego – Dominik Owczarek

Dominik Owczarek

Trener języka niemieckiego

Wychodzę z założenia, że człowiek uczy się języka całe życie. Nawet tego, którym posługuje się od dziecka. Nauka języków poszerza horyzonty, uczy otwartości na inne kultury, tolerancji wobec drugiego człowieka. Pracuję jako dziennikarz w niemieckojęzycznych mediach. Uwielbiam sport – także w wersji aktywnej. Weekend idealny to Bundesliga z sobotnią Konferenz!

Lektorzy języka niemieckiego – Aleksandra Stanowska

Aleksandra Stanowska

Trener języka niemieckiego

Uwielbiam języki obce, a niemiecki jest moją pasją niemal od zawsze. Nauczanie języków sprawia mi ogromną radość i satysfakcję. To łączenie przyjemnego z pożytecznym – ja przekazuję swoim słuchaczom wiedzę, a sama także dowiaduję się czegoś od nich. Podczas zajęć staram się wprowadzać przyjazną atmosferę i motywować innych do nauki. Dlaczego? Bo DEUTSCH MACHT SPAß!

Paulina Szypulska-Wysocka 

Native speaker, trener języka niemieckiego

Wychowywałam się i dorastałam w Niemczech. W tym czasie uczyłam się bilingualnie uczęszczając równolegle do niemieckich i polskich szkół, co pozwoliło mi na poznanie obydwu języków na poziomie rodzimego użytkownika – Muttersprachler.   

Dziś z satysfakcją przekazuję moją praktycznie nabytą wiedzę Kursantom. Lubię nasze spotkania językowe, na których wspólnie poszerzamy nasz kunszt.   

Najważniejsza dla mnie podczas kursów jest dobra atmosfera, która sprzyja szybkiej i adekwatnej nauce. Dwujęzyczność pomaga mi zrozumieć idiolekt Uczniów i wykorzystać go w nauczaniu języka niemieckiego. Moje kompetencje kulturowe oraz realioznawcze są również ciekawym uzupełnieniem wiedzy Kursantów. 

Sophia Rachubiński 

Native speaker

I am a linguist, a German native speaker and moved after 15 years in Poland, where I graduated from the Institute of Applied Linguistics at the University of Warsaw, back to my hometown, Vienna. I love films, sorry for that… and I really do love to teach, so be aware. I am annoyingly passionate 

Foto Martin Silkens

Martin Silkens

Native Speaker

I was born and raised near Duesseldorf in Germany. I studied in Germany at Ruhr University Bochum (B.Sc) and at RWTH Aachen University (M.Sc.). I am civil engineer in project management and work in Warsaw since September 2023. I am also learning Polish twice a week in a Polish school. But I also wanted to give something back to polish people, which brought me to the idea of teaching German.
I worked in many countries in my life, like the USA, England, Austria,… but since I did a semester abroad at Politechnika Gdanska, my dream was always to live and work in Poland, especially in Warsaw

Jakub Cosel

Native Speaker, trener języka niemieckiego

Jestem urodzonym w Niemczech Polakiem, za granicą spędziłem całe dzieciństwo i wczesną młodość. Dzięki wychowywaniu się w środowisku dwujęzycznym mówię biegle po niemiecku i polsku. Od piętnastu lat dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami ze słuchaczami szkół językowych. Prowadzę lekcje online języka niemieckiego na wszystkich poziomach oraz konwersacje dla grup zaawansowanych. 

Studia: Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

E-mail: jakub.cosel@einfachso.pl

Agnieszka Kozaczyńska

Trener języka niemieckiego

Językiem niemieckim interesuję się od liceum, zawsze podobała mi się jego logiczność, zrozumiała przejrzysta gramatyka i złożone rzeczowniki.

Studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim dały mi wiedzę o kraju, jego historii i literaturze. Podczas studiów ukończyłam dwuletni kurs metodyki nauki języka.

Na moich zajęciach kursanci od początku są zachęcani do praktycznego stosowania nowej wiedzy leksykalnej i gramatycznej. Zapewniam przyjazną atmosferę i dokładam starań, aby zajęcia miały urozmaicony i atrakcyjny przebieg.

Jesteśmy dla Was, by nauczyć Was mówić po niemiecku

Paulina Boruczkowska

Tłumacz i trener języka niemieckiego

Pochodzę z Kujaw. Ukończyłam studia na kierunku lingwistyka stosowana z językiem niemieckim i angielskim na UAM w Poznaniu. Wzięłam też udział w Erasmusie i wyjechałam na Uniwersytet Lipski. To doświadczenie pozwoliło mi poznać lepiej zarówno język niemiecki, jak i kulturę krajów niemieckojęzycznych u samego źródła. W wolnym czasie uczę się języka hiszpańskiego, podróżuję i jeżdżę na rowerze.  

Julia Lipkowska

Trener języka niemieckiego

Z wykształcenia jestem filologiem. Pasja (towarzysząca mi nieprzerwanie od kilkunastu lat) do języków obcych (najpierw niemiecki i później rosyjski, każdorazowo dzięki muzyce) zaprowadziła mnie na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytet w Greifswaldzie (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Czas więc zarazić nią innych! Wierzę, że znajomość języków obcych otwiera drzwi do nowego świata i stwarza niemal nieograniczone możliwości. Cel, który mi przyświeca, to przekazywanie wiedzy w sposób przyjemny i angażujący. Prywatnie: zwolenniczka idei lifelong learningu i entuzjastka marketingu.  

Agata Pazura

Trener języka niemieckiego

Moja przygoda z językiem niemieckim zaczęła się po maturze, gdy wyjechałam na roczny program wymiany kulturowej AuPair do Kolonii. Rok wystarczył, by zdecydować się na studia najpierw w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego a później w Instytucie Germanistyki przy Uniwersytecie Warszawskim. Ciekawą przygodą w trakcie studiów była wymiana studencka ERASMUS na niemieckiej uczelni Evangelische Hochschule Freiburg.  

W pracy z moimi Kursantami lubię na nowo odkrywać to co już poznane. Stwarzam przestrzeń na swobodną rozmowę między Kursantami, sprzyjającą atmosferę oraz aktywny przebieg zajęć.  

Bartłomiej Brzozowski

Native speaker, trener i tłumacz języka niemieckiego

Jako osoba dwujęzyczna od kilkunastu lat staram się ułatwić kursantom przeżycie przygody z niemieckim. Niemiecki nie jest zawiłą gramatyką, długimi słowami, a przede wszystkim logiką. Pobyt w Niemczech umożliwił mi nie tylko poznanie języka, ale również bogatej kultury, której wg mnie powinien doświadczyć każdy! Dzięki pasji do niemieckiego i nauczania moi kursanci będą mogli zrozumieć, co tak naprawdę kryje się w niemieckim. 

W trakcie zajęć kładę duży nacisk na fonetykę i mowę potoczną, bo to one są obszarem moich zainteresowań, a jednocześnie niezbędnymi faktorami do bezstresowej komunikacji z Niemcami! Zapewniam, że Sprachgefühl po zajęciach nie będzie dla nikogo obcym pojęciem.

Szkoła języka niemieckiego einfach so! – Benjamin Jurgasz

Benjamin Jurgasz

Native speaker

Wychowałem się w Niemczech, mieszkałem w Anglii, Stanach i Berlinie. Choć kocham swój język ojczysty, podjąłem się wyzwania opanowania języka obcego, więc poszedłem na studia amerykanistyki. Aktualnie studiuję w swoim trzecim języku – po polsku – psychologię kliniczną w Warszawie. Po niemiecku nazywamy kogoś jak mnie Grenzgänger – jest to osoba, która na co dzień lubi przekraczać różne „granice”, poruszając się swobodnie pomiędzy różnymi dyscyplinami, kulturami i formami ekspresji.

Kamil Frankowski

Trener języka niemieckiego

„Granice mojego języka oznaczają granicę mojego świata” (Ludwig Wittgenstein) 

Ukończyłem filologię germańską i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiowałem filologię angielską na Universidad de Cadiz w Hiszpanii. Jestem doktorantem w dziedzinie językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle posługuję się językiem angielskim, niemieckim, norweskim a także hiszpańskim. W dydaktyce kładę duży nacisk na kreatywne myślenie, praktyczne zastosowanie zasad gramatycznych, leksykę oraz różnice kulturowe polsko-niemieckie w różnych aspektach życia. Moje główne zainteresowania w języku niemieckim leżą szczególnie w: języku prawnym i biznesowym oraz w gramatyce. 

Joanna Jabłońska

Trener języka niemieckiego

Nauczanie i kontakt z ludźmi to moja pasja! Od dzieciństwa interesuję się językiem niemieckim. Fascynują mnie języki obce oraz nowoczesne metody nauki i komunikacji – głównie metoda online. Najważniejszym dla mnie jest indywidualne podejście do kursanta i przyjemność  z nauki niemieckiego. Ukończyłam germanistykę i lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Gdańskim. Studiowałam rok w Niemczech germanistykę i anglistykę na Uniwersytecie w Würzburgu.

Iwona Kuśnierz 

Trener języka niemieckiego

Przez prawie 30 lat pobytu w Niemczech doskonaliłam swoje praktyczne umiejętności językowe pogłębiając jednocześnie wiedzę teoretyczną zdobytą podczas studiów. Studiowałam germanistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz lingwistykę, DaF oraz psychologię na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium, gdzie uzyskałam tytuł M.A. 

W nauczaniu języka niemieckiego preferuję metodę komunikatywną z wykorzystaniem oryginalnych źródeł „żywego” języka oraz nauczanie języka niemieckiego w języku niemieckim. Nie uczę języka abstrakcyjnego, lecz ściśle związanego z kulturą i realiami życia w Niemczech. Dużą uwagę zwracam na poprawną wymowę, prawidłowy akcent oraz zasady pisowni. Motywowanie i wspieranie uczniów jest dla mnie podstawą efektywnej nauki języka. Interesuję się neurodydaktyką, psychologią rozwojową, kocham muzykę klasyczną, góry, morze i jazdę na rowerze. 

Kateryna Mahdysh-Yaremko

Trener języka niemieckiego

Urodziłam się i wychowałam na Ukrainie. Ukończyłam germanistykę na Uniwersytecie Lwowskim, po czym stwierdziłam, że samej znajomości języka za mało, żeby uczyć w sposób przynoszący upragnione efekty. Więc przyjechałam do Polski, gdzie skończyłam pięcioletnie studia magisterskie z pedagogiki. Po powrocie do miasta rodzinnego wykładałam na Uniwersytecie Lwowskim w katedrze komunikacji międzykulturowej i tłumaczenia niemiecko-ukraińskiego. Obecnie znowu jestem w Polsce, w Warszawie i robię to, co lubię. Uważam, że zadaniem lektora języka obcego jest nie tylko przekazać wiedzę, ale zarazić uczniów pasją i miłością do wybranego języka, przełamać barierę językową oraz pomóc pokonać lęk i niepewność siebie.

Wojciech Maruszewski

Trener języka niemieckiego

Ostatnie lata studiowałem oraz pracowałem w Szwajcarii. Zaprzyjaźniłem się tam z niemiecką oraz szwajcarską kulturą. Pracę z drugim człowiekiem stawiam w centrum moich zawodowych zainteresowań. Kładę nacisk na mówienie i szybkie stosowanie przyswojonej wiedzy w praktyce.

Maria Matusiak 

Trener języka niemieckiego

Dlaczego niemiecki? To jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. Uwielbiam jego logikę w gramatyce i słowotwórstwie. Doceniam literaturę, zwłaszcza Bertolta Brechta. Interesuje mnie historia współczesna Niemiec. Do tego idealnie pasuje do mnie określenie Ordnung muss sein.
Jestem absolwentką germanistyki na UMK, stypendystką DAAD w Aachen i od 7 lat uczę niemieckiego. Praca lektorki to dla mnie towarzyszenie w procesie nauki – wskazywanie najlepszych rozwiązań, zagrzewanie do pracy i docenianie sukcesów.

Ewa Stasierska

Trener języka niemieckiego

Ukończyłam studia filologiczno-kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim, w 2019 roku obroniłam pracę magisterską w instytucie germanistyki UW i Uniwersytetu w Tybindze. Pogłębiałam tajniki wymiany kulturowej w ramach Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, uczestniczyłam w wymianach językowych z Austrią i Niemcami. Obecnie jestem doktorantką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, piszę pracę doktorską o pisaniu literatury w języku niemieckim jako nabytym. 

Jestem też stypendystką DAAD na Uniwersytecie w Münster. 

Joanna Trojak

Trener języka niemieckiego

Jestem absolwentką Lingwistyki Stosowanej (specjalizacja translatoryczno-biznesowa) na UAM w Poznaniu. W trakcie studiów brałam udział w różnego rodzaju międzynarodowych konferencjach metodologicznych, Światowym Kongresie Języków Obcych organizowanym przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języków Obcych oraz konferencjach Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego. Dodatkowo uczestniczyłam w szkole letniej na Uniwersytecie w Bambergu w ramach wymiany językowej. Uczę języka niemieckiego oraz angielskiego. Szczególną sympatią darzę gramatykę oraz interesują mnie strategie uczenia się języków obcych współczesnych uczniów, którymi miałam okazję zająć się w ramach badań naukowych. 

Prywatnie uwielbiam spędzać czas wśród natury, jeżdżę na rowerze oraz opiekuję się moim psiakiem. Bardzo cenię sobie pracę z ludźmi i z przyjemnością przekazuję swoją wiedzę.  

Adam Grodek

Trener języka niemieckiego

Jestem dyplomowanym nauczycielem oraz lektorem (kursy języka niemieckiego ogólnego i specjalistycznego, konwersacje, przygotowywanie do egzaminów certyfikatowych). Prowadzę szkolenia metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego z ramienia Instytutu Goethego w Warszawie. Współpracuję z Deutsche Auslaendische Auslandsgesellschaft w ramach projektu międzynarodowego dla przyszłych nauczycieli języka niemieckiego „Deutsch sprechen am Freitag”. Ponadto jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Prywatnie: tata trójki dzieci, zainteresowany sportem (piłka nożna, pływanie, tenis stołowy: kiedyś reprezentant Radomszczańskiego Klubu Sportowego w II lidze). Każdą wolną chwilę spędzam z rodziną aktywnie m.in. na spacerach w lesie oraz wycieczkach rowerowych :) 

Rafał Piasecki

Trener języka niemieckiego

Jestem dwujęzyczny. W Niemczech spędziłem większość życia. Studia skończyłem na Albert-LudwigsUniversität we Freiburgu a aktualnie piszę tam doktorat. Zawsze pasjonował mnie język i zdolność precyzyjnego wyrażania się. Dzięki pracy dla redakcji jednej z niemieckich gazet, nauczyłem się „przechodzić do sedna sprawy”. Poza tym interesuje mnie połączenie dwóch różnych mentalności i pytanie, dlaczego porozumienie nie funkcjonuje pomimo szczerych chęci. Nie tylko uczę języka ale też wskazuję na różnice w mentalności. Aspekt ten jest również ważny w mojej pracy jako tłumacz. Jestem tłumaczem przysięgłym dokumentów języka polskiego zaprzysiężonym w kraju związkowym BadeniaWirttembergia oraz tłumaczem ustnym niezaprzysiężonym. Egzaminy zdawałem przed komisją egzaminacyjną w Lipsku. Dzięki temu doświadczeniu jestem w stanie „poruszać” się pomiędzy oboma językami i pokaz, jak prawidłowo porozumiewać się w języku niemieckim. 

Trenerzy języka niemieckiego – kogo wybrać?

Trener języka niemieckiego w Warszawie ma za zadanie przede wszystkim przekazać Ci kompleksową wiedzę o języku niemieckim i dopilnować, byś potrafił zastosować ją później w praktyce – pewnie, śmiało i skutecznie. Poza rolą „tradycyjnego” nauczyciela musi być również źródłem motywacji i wsparcia, bez którego nawet najbardziej zaangażowany Klient prędzej czy później może się po prostu… wypalić. Wiadomo – kryzysy w procesie poznawania nowego języka były, są i będą miały miejsce, bo są jego naturalną częścią. Ale to właśnie wykwalifikowany trener języka niemieckiego powinien sprawić, że będzie ich możliwie jak najmniej – i że z każdego takiego kryzysu Klient wyjdzie z nowymi doświadczeniami, jeszcze mocniej zmotywowany do dalszego rozwoju.

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie trener języka niemieckiego w Warszawie ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe. To, jakie uczelnie i kursy doszkalające skończył, może świadczyć o poziomie jego wiedzy i biegłości w posługiwaniu się językiem niemieckim. Dodatkowym atutem na pewno są też studia na zagranicznej uczelni w którymś z krajów niemieckojęzycznych, odbycie wymiany studenckiej albo doświadczenie na rynku pracy w Niemczech, Austrii bądź Szwajcarii. Dobry trener języka niemieckiego musi mieć doświadczenie w naturalnym i spontanicznym posługiwaniu się językiem, którego uczy. Jeśli chcesz podczas nauki doświadczać rzeczy praktycznych – po prostu wybierz praktyka!

Język niemiecki to jeszcze nie wszystko

Udana współpraca to zazwyczaj taka, gdzie obie strony lubią ze sobą przebywać i dobrze się nawzajem rozumieją. To szczególnie ważne w zakresie rozwoju osobistego, gdzie komfort psychiczny osoby uczącej się ma bezpośrednie przełożenie na późniejszy efekt tej nauki. Dlatego tak ważne jest dobranie trenera języka niemieckiego w Warszawie do konkretnego Klienta pod względem charakterologicznym – tak, by razem tworzyli zgrany zespół, a każde spotkanie w ramach nauki języka niemieckiego było wartościowym doświadczeniem i przyjemnością.

Wciąż powszechne jest przekonanie, że przy wyborze nauczyciela należy kierować się wyłącznie tym, jaką posiada wiedzę i jak uczy. Zgadzamy się, że to dość istotne, by trener języka niemieckiego posługiwał się nim biegle i potrafił efektywnie przekazywać wiedzę, ale język niemiecki to jeszcze nie wszystko – jesteśmy przecież ludźmi, nie książkami. Bardzo mocno zachęcamy więc naszych Klientów, by zwracali uwagę na swoje samopoczucie podczas zajęć z konkretnym trenerem języka niemieckiego. Jeśli czujesz, że po prostu nie nadajecie na tych samych falach – to jak najbardziej w porządku, zdarza się. W takiej sytuacji zadbaj o swój komfort i nie bój się poprosić o zmianę!

NAUKA NIEMIECKIEGO WARSZAWA

MASZ PYTANIA?

Zadzwoń: +48 22 244 12 01
Napisz: biuro@einfachso.pl

ZNAJDŹ NAS

Bądź na bieżąco – rozwijaj się i bierz udział w licznych inicjatywach!