Kursy wakacyjne niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy wakacyjne niemieckiego w Warszawie

Wakacje to czas odpoczynku i urlopów w pracy, ale także okres, w którym możemy na spokojnie zająć się czynnościami, na które do tej pory nie było czasu. Warto „zainwestować” ten czas w siebie, swój rozwój oraz zdobycie nowych doświadczeń i kompetencji. Jedną z możliwości takiego produktywnego wykorzystania lata są kursy wakacyjne niemieckiego w Warszawie, podczas których możemy powtórzyć materiał przed kolejnym semestrem, solidnie wkręcić się w naukę od podstaw albo po prostu nadrobić wreszcie zaległości!

1. Organizacja:
Kursy wakacyjne trwają 32 godziny lekcyjne. Organizujemy je w grupach po 3-4 osoby, 2 razy w tygodniu po 180 minut albo 3 razy w tygodniu po 120 minut. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Korzystamy z wiodących podręczników do nauki języka niemieckiego od wyd. Cornelsen i Schubert. Zapewniamy kontakt z żywym językiem poprzez pracę na materiałach pochodzących z prasy i telewizji niemieckiej, udostępniamy też nasze materiały autorskie.

3. Czas trwania:
Kursy wakacyjne niemieckiego Trwają średnio 4 tygodnie.

Kurs ogólny

To propozycja dla osób chcących uczyć się języka niemieckiego do codziennej, swobodnej komunikacji za granicą. Na tych zajęciach koncentrujemy się na wszystkich czterech sprawnościach językowych, a wszystkie lekcje prowadzimy w języku niemieckim – z wykorzystaniem metody zanurzenia.

Kurs biznesowy

Ten rodzaj kursów skupia się na języku niemieckim w biznesie i słownictwie branżowym. Rekomendujemy go przede wszystkim osobom, które chcą rozwijać się zawodowo za granicą bądź we współpracy z zagranicznymi partnerami, a przy tym chcą taki materiał zrealizować możliwie jak najszybciej.

Kurs certyfikacyjny

Program ten kompleksowo przygotowuje do potwierdzenia swojej znajomości języka niemieckiego prestiżowym certyfikatem. Zajęcia obejmują mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu, a także kompetencje z zakresu gramatyki i słownictwa. Ten rodzaj kursów wakacyjnych prowadzimy na poziomie B1-B2.

Blisko natury

Jeśli pogoda dopisuje, proponujemy naszym Klientom naukę na świeżym powietrzu – w końcu są wakacje! Pakujemy koc, najpotrzebniejsze materiały, zimne napoje, jakieś przekąski i spotykamy się w uzgodnionym wcześniej miejscu, by uczyć się niemieckiego w maksymalnie przyjemnej atmosferze.

Wakacje i kursy niemieckiego – czy to się łączy?

Okres wakacyjny to przede wszystkim czas na zasłużony odpoczynek i „reset” po ciężkim, pracowitym roku. Dla wielu osób to też luźniejszy moment, w którym mogą na spokojnie zająć się czynnościami, na które do tej pory nie mieli czasu ze względu na ogrom innych zobowiązań – rodzinnych bądź zawodowych. Jedni decydują się na wypoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu, inni szukają dodatkowej pracy, a jeszcze inni zapisują na kursy wakacyjne niemieckiego w Warszawie.

Choć perspektywa przeleżenia tego wolnego czasu gdzieś na plaży nad morzem jest kusząca, warto wziąć pod rozwagę również inne możliwości – na przykład wykorzystanie lata na zdobycie nowych doświadczeń i kompetencji, które mogą okazać się kluczowe zarówno dla życia osobistego, jak i rozwoju kariery w nadchodzącym roku. Dla tych, którzy swoje plany na nieodległą przyszłość śmiało łączą z krajami niemieckojęzycznymi, kursy wakacyjne niemieckiego mogą okazać się najlepszą możliwą opcją.

4 tygodnie nauki w zawrotnym tempie

Przyjęło się, że nauka języka niemieckiego to proces, który musi – po prostu musi – trwać miesiące, albo i lata. I rzeczywiście prawdą jest, że nikt jeszcze nie nauczył się języka obcego w tydzień czy dwa. Ponadto wiedza przyswojona w zbyt szybkim tempie, niewystarczająco dobrze utrwalona, nie pozostanie w naszej pamięci szczególnie długo.

Takie obawy bardzo często pojawiają się w kontekście kursów wakacyjnych niemieckiego, które trwają zaledwie 4 tygodnie – że to zdecydowanie za mało czasu, by coś z nich rzeczywiście zapamiętać i wynieść realne korzyści z uczestniczenia w takich zajęciach.

Czy są to obawy zasadne? Uspokajamy, że nie! 4 tygodnie kursów wakacyjnych niemieckiego to optymalny czas, by zrobić porządny rozbieg przed rozpoczęciem kolejnego semestru, powtórzyć materiał przed ważnym egzaminem czy wyjazdem za granicę – albo po prostu nadrobić zaległości. Systematyczna nauka, doświadczony lektor i zaangażowanie ze strony uczącego się to gwarancja tego, że zdobyta podczas przyspieszonego, letniego kursu nauka nie pójdzie w las!

Nauka w wakacje się opłaca?

Jakoś tak to rok rocznie wychodzi, że najczęściej podróżujemy właśnie latem. Nie tylko na popołudniowy spacer do pobliskiego parku, ale też do innych miejscowości – i coraz częściej za granicę.

Niemcy to bardzo intuicyjny kierunek, jeśli chcemy pozwiedzać. Austrię wybierają najczęściej pasjonaci jazdy na nartach, a Szwajcaria to kraj malowniczych miasteczek i zapierającej dech w piersiach alpejskiej przyrody. Wszystkie te kraje są względnie blisko Polski i we wszystkich tych krajach… używa się języka niemieckiego. Dlatego to właśnie kursy wakacyjne niemieckiego są w okresie letnim najbardziej popularne – najpierw 4 tygodnie intensywnej nauki, a potem już tylko wyjazd i czysta praktyka.

Zatem lato to podróże, podróże to zmiana miejsca, a zmiana miejsca to przecież także nowe znajomości! Warto w pełni się na nie przygotować podczas kursów wakacyjnych niemieckiego i poznać choć podstawy języka naszego sąsiada zza Odry. Nie ma przecież nic gorszego niż niezręczna cisza i uciążliwe milczenie przy kawowym stoliku. Albo niemożność spytania miejscowego o drogę do najbliższego sklepu, kiedy nasz zapas kanapek z pasztetem turystycznym niepokojąco się kurczy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Te same efekty, ale w krótszym czasie i taniej – brzmi dobrze? W praktyce tak działają kursy wakacyjne niemieckiego w Warszawie, których program obejmuje wiedzę z całego jednego semestru, a realizacja zajmuje zaledwie 4 tygodnie. I tylko za te 4 tygodnie płacisz, nie za całe pół roku, jak w przypadku kursów semestralnych.

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia czasu, którego zawsze każdy ma za mało. Wiele osób ma go na co dzień za mało, by zapisać się chociażby na kursy językowe, choć wewnętrznie czują, że byłaby to dla nich przecież wartościowa aktywność. Wakacje to przestrzeń, w której spoczywa na nas zazwyczaj nieco mniej zobowiązań i angażujących nasz prywatny czas obowiązków, można więc wypełnić ją szybką, 4-tygodniową nauką języka niemieckiego i nie ryzykować przy tym chronicznym niewyspaniem. Sensownie zorganizowane kursy wakacyjne niemieckiego to zdecydowanie najmniej „obciążająca” forma nauki.

Kurs wakacyjny niemieckiego – podsumowanie

Kursy wakacyjne niemieckiego to produktywne spędzenie wolnego czasu w świetnym towarzystwie i przy przepysznej kawie, które z całą pewnością opłaci się w nieodległej przyszłości. Warto po prostu „zainwestować” ten czas w siebie – powtórzyć materiał przed kolejnym semestrem, solidne wkręcić się w naukę od podstaw, przygotować do egzaminu certyfikacyjnego, poznać specyfikę języka niemieckiego w biznesie albo po prostu nadrobić wreszcie zaległości! Jeśli czujesz, że któraś z tych opcji do Ciebie przemawia, zapisz się na kursy wakacyjne niemieckiego i zainwestuj w siebie – po prostu.