Fiszki do nauki niemieckiego – ucz się skutecznie z einfach so!

Fiszki do nauki niemieckiego – ucz się skutecznie!

Fiszki do nauki niemieckiego to małe karteczki, które można kupić w sklepie, wydrukować w domu albo zrobić własnoręcznie. Po jednej stronie znajduje się słówko lub całe zdanie w języku polskim, a druga – to to samo, ale już po niemiecku. Osobiście uważamy, że fiszki do nauki niemieckiego to jedna z fajniejszych metod samodzielnego poznawania języka.

Przygotowaliśmy dla Was autorskie zestawy fiszek do nauki niemieckiego w wersji mobilnej, z którą możecie uczyć się wszędzie tam, gdzie tylko złapiecie zasięg, a także w wersji papierowej, czyli w pliku PDF przygotowanym do samodzielnego wydruku. Którąkolwiek formę wybierzecie – przyjemnej przygody z fiszkami do nauki niemieckiego!

Sytuacyjne fiszki do nauki niemieckiego

Kiedy uczymy się nowego języka, słówka i zwroty w języku obcym warto jest sobie pogrupować tematycznie. W ten sposób nasza pamięć ma wsparcie w postaci skojarzeń. Dużo łatwiej jest nam też przypomnieć sobie potrzebny zwrot czy słówko w konkretnej sytuacji – na przykład, gdy właśnie stoimy przy kasie podczas zakupów i chcemy poprosić o siatkę, a pani stojąca za nami w kolejne już się ewidentnie niecierpliwi.

Nasze autorskie sytuacyjne fiszki do nauki niemieckiego to właśnie taka wiedza uporządkowana według sytuacji, w której dane słówko albo cały zwrot mogą nam się przydać. Do dzieła!

Szybkie zakupy

Schnelles Einkaufen, A1

Cechy charakteru

Charaktereigenschaften, C1

U lekarza

Beim Arzt, A1/A2

W dobie pandemii

Im Zeitalter der Pandemie, B1/B2

Konto w banku

Konto bei der Bank, B1/B2

Zestawy fiszek do podręczników

Najskuteczniejsza nauka języka obcego to taka, która łączy wiele metod. Opanowywanie kolejnych tematów z dobrze dobranym podręcznikiem do języka niemieckiego to sprawdzona, dobra i skuteczna metoda, ale to nie znaczy, że nie można jej urozmaicić i zoptymalizować!

Stąd nasze zestawy fiszek do podręczników, z którymi uczą się nasi kursanci. Chcemy, by wiedza była dostępna zawsze i wszędzie – po prostu. Jeśli więc chcesz się pouczyć, ale nie masz przy sobie podręcznika (co się często zdarza) – odpal fiszki do nauki niemieckiego online albo wyjmij swój papierowy zestaw z kieszeni!

Co to jest?

Was ist das?, Panorama A1.1

A dziś: Zakupy!

Und heute: Shoppen!, Panorama A1.1

Witamy!

Willkommen!, Panorama A1.1

Imię, adres, zawód

Name, Adresse, Beruf, Panorama A1.1

Zadowolenie z pracy

Arbeitsfreude, Panorama B1

Stres w pracy

Arbeitsstress, Panorama B1

Pomoc: w szpitalu

Hilfe: im Krankenhaus, Panorama B1

Pomoc: na co dzień

Hilfe: im Alltag, Panorama B1

Fiszki do nauki niemieckiego – które wybrać?

Wydawnictwa prześcigają się we wprowadzaniu na rynek zestawów fiszek podzielonych na obszary tematyczne i poziomy zaawansowania. Nie wszystkie fiszki do nauki niemieckiego są jednak tak dobre, jakby mogły być – dlatego szczególnie wybór swojego pierwszego zestawu karteczek może być trudny.

Szkoda pieniędzy na nietrafione zakupy, szkoda też czasu na nieefektywną naukę. Podpowiadamy zatem, na jakie fiszki do nauki niemieckiego dostępne obecnie na rynku warto zwrócić uwagę!

MATERIAŁY DO NAUKI

DLA MATURZYSTÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podobają Ci się nasze materiały, prosimy – podaj je dalej!