Kursy biznesowe niemieckiego w Warszawie – einfach so!

Kursy biznesowe niemieckiego w Warszawie

Kraje niemieckojęzyczne to coraz częstszy kierunek emigracji zarobkowej Polaków. Oferują one nie tylko atrakcyjne zarobki w euro, ale też wiele perspektyw dynamicznego rozwoju kariery w biznesie. Nasze kursy biznesowe niemieckiego w Warszawie Business Deutsch to propozycja przede wszystkim dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo za granicą bądź we współpracy z zagranicznymi partnerami.

1. Organizacja:
Kursy Business Deutsch liczą 50 godzin lekcyjnych, a program Wirtschaftsdeutsch – 40 godzin lekcyjnych. Organizujemy je 2 razy w tygodniu po 90 minut lub 1 raz w tygodniu po 180 minut. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do soboty, od rana do wieczora.

2. Materiały:
Wykorzystujemy sprawdzone, starannie opracowane podręczniki do nauki języka niemieckiego w biznesie od wyd. LektorKlett i Cornelsen, a także liczne autorskie materiały ćwiczeniowe przygotowane przez naszych praktyków.

3. Czas trwania:
Kursy biznesowe niemieckiego trwają średnio 12,5 tygodnia.

Business Deutsch A1-B1

Program ten kształtuje wszystkie cztery sprawności językowe – mówienie, czytanie, pisanie i rozumienie ze słuchu. Jest skierowany przede wszystkim do osób, które chcą od samego początku skupić się na języku niemieckim w biznesie.

Business Deutsch B1-B2

To zajęcia dla osób, które chcą poszerzyć swoje słownictwo branżowe z zakresu ekonomii, finansów, marketingu i nie tylko. Zdobyta podczas kursu wiedza będzie też kluczowa podczas współpracy z niemieckojęzycznymi partnerami biznesowymi albo w przypadku podjęcia pracy za granicą.

Wirtschaftsdeutsch C1

Zaawansowany kurs Wirtschaftsdeutsch skoncentrowany jest na słownictwie biznesowym i swobodnej komunikacji w środowisku pracy. Zakres tematyczny obejmuje handel, ekonomię, finanse, marketing. Cel zajęć to skuteczna komunikacja w życiu zawodowym i przygotowanie uczestników do egzaminu PWD.

Zajęcia z praktykami

Nasze kursy biznesowe to nie tylko nauka specjalistycznych zwrotów i gramatyki obecnej w zawodowej komunikacji. To również poznawanie kultury i środowiska biznesowego w Niemczech, a także czerpanie bezpośrednio z doświadczenia lektorów, którzy wiele lat spędzili właśnie za granicą.

Język niemiecki w biznesie – dlaczego podstawa to za mało?

Każda branża posługuje się własnym, specjalistycznym słownictwem, którego nie będziesz miał okazji poznać na zwykłych, nieukierunkowanych na biznes zajęciach. To także liczne idiomy, oficjalne sformułowania przydatne w urzędowo-organizacyjnej korespondencji i wypełnianiu formularzy, płynność w prowadzeniu rozmów telefonicznych, a także… niemieckojęzyczny small talk!

Kursy biznesowe niemieckiego to kompleksowe przygotowanie do wszystkich mniej lub bardziej standardowych sytuacji, które mogą Cię spotkać w pracy za granicą. To ważne, byś potrafił przedstawić się i przywitać z nowym zagranicznym znajomym w języku niemieckim, ale jeszcze ważniejsze – żebyś był w stanie zabrać głos podczas biznesowej konferencji albo burzy mózgów w niemieckojęzycznej firmie. Podczas kursów biznesowych niemieckiego w naszej szkole będziesz mógł przećwiczyć wszystkie te sytuacje tak, by być w pełni przygotowanym na zawodowe wyzwania.

Egzamin PWD – kiedy i dla kogo?

Prüfung Wirtschaftsdeutsch International (PWD) to egzamin potwierdzający zaawansowaną znajomość języka niemieckiego na poziomie C1 ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień biznesowych i ekonomicznych. Ze względu na wysoki poziom kwalifikacji potrzebnych, by uzyskać dyplom, cieszy się dużym uznaniem międzynarodowych korporacji i pracodawców na całym świecie. Jednocześnie wymaga też solidnego przygotowania – w postaci kursu biznesowego niemieckiego bądź samodzielnych ćwiczeń.

Egzamin weryfikuje umiejętność czytania ze zrozumieniem wybranego tekstu branżowego, profesjonalnego redagowania oficjalnej korespondencji, rozumienia dłuższych komunikatów ze słuchu, rozmawiania z klientami i partnerami biznesowymi, a także autoprezentacji i wypowiadania się. Prüfung Wirtschaftsdeutsch International składa się z części pisemnej, która trwa 180 minut i przeprowadzana jest w grupach oraz 20-minutowej indywidualnej rozmowy z egzaminatorem.

Formuła PWD została opracowana przez Goethe-Institut, Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, a także Carl Duisberg Centers. Choć to jeden z trudniejszych egzaminów sprawdzających kompetencje językowe z języka niemieckiego w biznesie, zdecydowanie warto się z nim zmierzyć – stanowi bowiem dowód zaawansowanej znajomości języka niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem biznesowego środowiska pracy, a zrealizowany wcześniej kurs biznesowy niemieckiego dodatkowo świadczy o dużym zaangażowaniu kandydata na dane stanowisko w niemieckojęzycznej firmie.

Kursy biznesowe niemieckiego a praca za granicą

Kraje niemieckojęzyczne coraz częściej okazują się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o decyzje Polaków co do rozwoju kariery zawodowej. Z roku na rok na znaczeniu zyskuje też umiejętność posługiwania się biznesowym językiem niemieckim, który znacząco zwiększa szanse kandydata na otrzymanie wymarzonego stanowiska.

Autorzy raportu „Praca i zarobki w Europie 2019. Polscy specjaliści za granicą” wskazują, że aż 64,6 proc. pracodawców, którzy prowadzili rekrutację za pośrednictwem portalu europa.jobs, wymagało od potencjalnych przyszłych pracowników znajomości języka niemieckiego.

Ponadto te same badania wykazały, że praca w krajach niemieckojęzycznych… zwyczajnie się opłaca. Średnia stawka miesięczna oferowana przez pracodawcę w Szwajcarii w 2019 roku wyniosła bowiem aż 4 985 euro brutto, w Austrii było to 2 235 euro brutto, a w Niemczech – 1 975 euro brutto. Warto zauważyć też, że pracownicy posługujący się biznesowym językiem niemieckim na wyższym poziomie, są bardziej pożądani na rynku pracy. Mogą więc liczyć na znacznie lepsze wynagrodzenie i korzystniejsze warunki zatrudnienia za granicą, a potrzebne do tego umiejętności mogą zdobyć jeszcze w Polsce – podczas kursów biznesowych niemieckiego w Warszawie.

Kurs biznesowy niemieckiego – podsumowanie

Kursy biznesowe niemieckiego w Warszawie – Business Deutsch to propozycja dla osób, które poważnie myślą o rozwoju swojej kariery w biznesie za granicą bądź we współpracy z zagranicznymi partnerami. Program naszych zajęć jest maksymalnie skoncentrowany na biznesowym środowisku pracy i powiązanymi z nim kompetencjami językowymi, a także bardzo mocno stawia na praktykę i budowanie zawodowej pewności siebie poprzez świadomość rozwoju swoich umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim.

Choć na rynku pracy w naszym kraju nie brakuje możliwości rozwoju zawodowego, warto też patrzeć dalej i nie ograniczać w obawie o barierę językową. Jeśli chcesz zdobyć wymarzoną pracę za granicą albo rozwinąć swój biznes i nawiązać międzynarodową współpracę, zrób ten pierwszy krok i podnieś swoje kompetencje komunikacyjne. Podczas kursu biznesowego niemieckiego damy Ci wiedzę i umiejętności, Ty wykorzystaj to w praktyce!