Kursy języka niemieckiego

Czy czytanie to dobry sposób nauki języka? – czyli o metodzie Ilyi Franka

Kultura i zwyczaje | Podróże i historia

Czytanie książek to nie tylko przyjemny sposób spędzania czasu, ale także jeden z najlepszych sposobów poszerzania horyzontów, wzbogacania mowy i kształtowania światopoglądu – stąd nasze zainteresowanie metodą nauczania Ilyi Franka.
 
Polega ona na czytaniu dwujęzycznych publikacji – fascynujących książek w oryginalnym języku z wplecionym w nie dosłownym tłumaczeniem.

Ilya Frank uważa, że człowiek powinien „nauczyć się pływać bez deski”, czyli przez jakiś czas przyswajać przetłumaczony tekst  – „płynąć na desce”, co spowoduje przejście do swobodnego czytania w języku obcym, a to z kolei pozwoli nam oswoić się z językiem –  przez co porozumiewanie się w nim stanie się dla nas zupełnie naturalne.
 
Od 2000 do 2018 roku na podstawie tej metody powstało 330 książek w 56 językach!
 
Warto pamiętać, że jest to świetna metoda, żeby usystematyzować sobie wiedzę, przełamać blokadę językową, wzbogacić słownictwo i po prostu miło spędzić czas. Bardzo ważne jest, aby proces edukacyjny niósł za sobą przyjemność. Dlatego pożądane jest, aby wybrać dokładnie tę literaturę, którą jesteś zainteresowany. Pamiętaj, że żywe wrażenia i przyjemne emocje znacznie przyspieszają naukę 😊 W końcu, aby opanować język, trzeba podjąć pewne wysiłki, a ta technika pozwoli zaoszczędzić czas i odnieść sukces!

© Wpis „Czy czytanie to dobry sposób nauki języka? – czyli o metodzie Ilyi Franka” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!