Und der Oscar geht an... Im Westen nichts Neues!!!

Und der Oscar geht an... Im Westen nichts Neues!!!

Emocje po tegorocznej gali wręczenia Oscarów opadły. Możemy jednoznacznie stwierdzić, że była ona bardzo szczęśliwa dla naszych zachodnich sąsiadów. Dramat wojenny „Na Zachodzie bez zmian” (niem. Im Westen nichts Neues) przeszedł do historii, jako jeden z czterech niemieckich filmów (obok produkcji: „Życie na podsłuchu” [niem. Das Leben der Anderen] , „Nigdzie w Afryce” [niem. Nirgendwo in Afrika] i „Blaszany bębenek” [niem. Die Blechtrommel] ) nagrodzonych Oscarem w kategorii najlepszego filmu międzynarodowego (niem. den Besten Internationalen Film)!   Film „Na Zachodzie bez zmian” był nominowany w sumie do dziewięciu Oscarów, w tym do najbardziej prestiżowej kategorii „Najlepszy film”. Ostatecznie niemiecki dramat wojenny otrzymał statuetkę jako najlepszy film międzynarodowy, za zdjęcia, scenografię i muzykę filmową (niem. für die Beste Kamera, für den Besten Internationalen Film, fürs Beste Sounddesign und für die Beste Filmmusik).

„Im Westen nichts Neues” to adaptacja klasycznej powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem. Dramat wojenny z 2022 roku w reżyserii Edwarda Bergera, opowiadający o wydarzeniach I wojny światowej jest dziełem niezwykłym. Jest to niemiecki film antywojenny opisujący przeżycia młodego niemieckiego żołnierza na froncie zachodnim. W toku akcji filmu bohater zmienia się z młodego, optymistycznego chłopca, w żołnierza skrzywdzonego przez wojnę. To zupełnie nowy obraz, inna perspektywa, zwłaszcza w tak niepewnych czasach. Film zachwyca również realistyczną inscenizacją, bezpośredniością i aktualnością.

Serdecznie polecamy!

© Wpis „Und der Oscar geht an… Im Westen nichts Neues!!!” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!