Lebenslanges Lernen – jak uczyć się całe życie z głową?
Lebenslanges Lernen – jak uczyć się całe życie z głową?

Lebenslanges Lernen

Lebenslanges Lernen – ot, takie pojęcie z języka niemieckiego, ale co ono właściwie znaczy po polsku?? :)

Możemy sobie je przetłumaczyć jako Kształcenie ustawiczne, czyli w dużym skrócie stałe odnawianie i doskonalenie kwalifikacji ogólnych i zawodowych człowieka trwające przez całe jego życie. Pojęcie to ma w dzisiejszych czasach rację bytu, ponieważ uczymy się cały czas – nie tylko w kontekście pracy zawodowej, ale i wychowania dzieci, relacji z drugim człowiekiem, rozwijamy hobby. Nie pracujemy przez całe życie w jednej firmie, jesteśmy mobilni i elastyczni, co wiąże się z wychodzeniem poza strefę swojego komfortu nieustannie. Nauka nowego języka obcego to również wyjście poza swoją strefę komfortu, bo musimy się trochę poczuć jak dzieci, które zaczynają się uczyć własnego języka ;) [o tym, jak jest to trudne dla nas, osób dorosłych opiszemy w oddzielnym wpisie o nauce języka niemieckiego w dorosłym życiu].

Odpoczynek też jest ważny!
Jeśli przyjmiesz, że wpisujesz się w ten nurt opisany powyżej i że będziesz uczyć się całe życie, a zatem Twoja nauka nie skończyła się na etapie studiów (ewentualnie podyplomówki), to SUKCES sam zapuka do Twych drzwi. A jeśli uznasz, że na samą myśl o nauce przez całe życie boli Cię głowa, po prostu ODPOCZNIJ!

Nastawienie i motywacja

Pamiętaj, że nastawienie jest najważniejsze! Jeśli jesteś przepracowany i nie masz czasu na naukę języka niemieckiego – po prostu odpuść i zacznij za jakiś czas, kiedy siły i energii będzie więcej. Warto również przeformułować w głowie swoje negatywne przekonania dotyczące języka obcego (np. to, że jestem już za stary na naukę, że w szkole nie przykładałem/am wagi do nauki tego języka, a to, że nie ogarniam tych przypadków…:)).
Brak „chemii”

Często wspominamy naszym kursantom, że po przystąpieniu do kursu językowego może się zdarzyć, że między nimi a lektorem może nie być „chemii”. Normalna rzecz – przecież nie wszystkich musimy od razu lubić! To nic strasznego się przyznać i zmienić osobę, z którą się uczymy, zanim całkiem stracimy motywację. Pamiętajcie, że komfort i dobre samopoczucie na zajęciach języka niemieckiego to podstawa. Głowa do góry! :)

 
Nasze kursy języka niemieckiego umożliwiają pełne zaangażowanie i opracowanie konkretnego planu, według którego systematycznie i po kolei uczestnicy mogą opanować wszystkie aktywności językowe. Ponadto bardzo dbamy o komfort psychiczno-emocjonalny na naszych zajęciach. Lekcje prowadzone są w bardzo przyjemnej, bezstresowej atmosferze, w której skupiamy się na mówieniu a nie wyliczaniu błędów, które ktoś popełnił. Wiemy, jak bardzo ważne są dla naszego mózgu relaks, koncentracja, ale także i spora doza uśmiechu, które wspomagają proces uczenia się.
 

Napisz do nas, zadzwoń i podziel się swoim wyzwaniem językowym, a razem postaramy się stawić mu czoła! :)


e-mail: biuro@einfachso.pl
tel.: +48 660 212 410

 

© Wpis „Lebenslanges Lernen – jak uczyć się całe życie z głową?” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!