Jak znaleźć pracę w Niemczech? Przez internet! Przegląd portali

Jak znaleźć pracę w Niemczech? Przez internet!

Praca i kariera

Szukanie nowej, lepszej pracy ma to do siebie, że najtrudniej jest zacząć jej szukać. Często nie wiemy przecież, jakie zarobki w euro znajdują się teraz w naszym zasięgu, jak zabrać się za całą potrzebną papierologię związaną z takim wyjazdem, a przede wszystkim – gdzie czekają na nas wartościowe oferty?

Jak większość spraw w XXI wieku, tak i tę można załatwić po prostu w sieci. Internet pełen jest większych, mniejszych, bardziej lub mniej znanych portali łączących osoby szukające zatrudnienia za granicą z potencjalnymi pracodawcami. Jest to też – umówmy się – dużo szybsza i skuteczniejsza opcja, niż staromodne, żmudne szukanie ogłoszeń w gazecie.

Europa.jobs

To pierwsza wielojęzykowa platforma łącząca ludzi pracy, w której znajdziecie nie tylko same oferty zamieszczane przez pracodawców. Są tam również porady, artykuły związane z rynkiem pracy, a także obszerna baza europejskich firm potwierdzająca ich wiarygodność.

Portal oferuje aż 46 107 ofert pracy w Niemczech, 2 205 w Austrii i 1 250 w Szwajcarii, a bardzo dobrze przemyślane narzędzie do filtrowania ogłoszeń bardzo ułatwia szukanie wymarzonej pracy. Możemy wybrać nie tylko kraj, który nas interesuje, a również branżę, stanowisko, formę prawną zatrudnienia, rodzaj pracy oraz opcję „bez wymaganego języka” czy „bez doświadczenia”.

Pracuj.pl

Ten zakątek internetu najczęściej służy nam jako miejsce do szukania pracy w obrębie naszego kraju. Niesłusznie, bo znajdziemy tam przecież ogłoszenia regularnie publikowane przez firmy z całej Europy – w tym 467 ofert pracy w Niemczech oraz kilkadziesiąt w Austrii i Szwajcarii. Nie tylko Polska potrzebuje przecież dobrych pracowników!

Grupa Pracuj, do której należy portal pracuj.pl, to jedna z największych polskich firm prywatnych zajmujących się rekrutacją, utrzymaniem i rozwojem pracowników. Z ich usług od lat aktywnie korzysta aż 40 tysięcy klientów z 40 krajów, więc… chyba można im zaufać, prawda?

Jobs.pl

Samych ofert pracy w Niemczech jest tu 2 765, a kolejne kilkaset w Austrii i Szwajcarii. Ale na Jobs.pl znajdziemy zarówno cały skarbiec ogłoszeń z różnych europejskich krajów, jak i bibliotekę pełną porad i artykułów skupiających się wokół rynku pracy, rekrutacji i rozwoju kariery. Ponadto prowadzona jest też na bieżąco obszerna baza firm, przy pomocy której możemy w łatwy sposób zebrać kluczowe informacje o naszym potencjalnym przyszłym pracodawcy.

Jobs.pl to 20 lat doświadczenia w dziedzinie skutecznej rekrutacji oraz promocji firm jako pracodawców. Szukając pracy za granicą, zdecydowanie warto tu zajrzeć – zarówno ze względu na ogrom publikowanych ofert, jak i całe zaplecze informacyjno-publicystyczne związane z życiem zawodowym na wielu różnych płaszczyznach.

Tysiące ogłoszeń, setki możliwości

Oczywiście miejsc w sieci, w których możemy znaleźć ofertę wymarzonej pracy za granicą, jest znacznie więcej. Te trzy są jednak najbardziej rozbudowane, wiarygodne i znane – a co za tym idzie, znajdziemy tam po prostu najwięcej wartościowych ogłoszeń.

Znajomość choć podstawowego języka niemieckiego, zaliczenie certyfikacyjnego kursu językowego albo jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenie w pracy za granicą bez wątpienia zwiększą nasze szanse na zatrudnienie w niemieckojęzycznym kraju, ale w niektórych branżach nie jest to wymóg absolutnie konieczny. Najważniejsze to nie bać się szukać i próbować!

© Wpis „Jak znaleźć pracę w Niemczech? Przez internet!” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!