Jak wyglądają nasze lekcje online?

Kurs języka niemieckiego online.

Chcecie się dowiedzieć jak wyglądają nasze lekcje online?

Po pandemii niesłychanym zainteresowaniem cieszą się kursy języka niemieckiego w formie online. Wychodzimy temu naprzeciw i przedstawiamy niezawodne metody, które uatrakcyjniają nasze zajęcia i maksymalnie ułatwiają naszym kursantom wyćwiczenie nawet najtrudniejszych tematów.
Na czym pracujemy?

Na różnych platformach, ponieważ staramy się dopasować do kursanta i jego preferencji, ale z doświadczenia wiemy, że najchętniej na naszych kursach językowych korzystacie z Google Meet/ lub Microsoft Teams.

Z jakich aplikacji korzystamy?

Wszystkich nie możemy zdradzić (asy trzymamy w rękawie 😊), ale powiemy o jednej, która obecnie bije szczyty popularności! Mamy oczywiście na myśli Quizlet. Aplikacja pomaga ćwiczyć nowo poznane słownictwo za pomocą fiszek, gier i testów, które systematycznie wprowadzane są przez naszych lektorów do systemu.

A co z gramatyką?
Są strony, na których możemy interaktywnie ćwiczyć również gramatykę i konstrukcję zdań. My polecamy m.in. SCHUBERT-Verlag – w ćwiczeniu wpisujemy odpowiedź, żółtym myślnikiem sprawdzamy i jeśli popełniliśmy gdzieś błąd, otrzymamy poprawną odpowiedź poniżej:
Czy filmiki „dają radę”?

A jakżeby inaczej! Na naszych kursach języka niemieckiego często oglądamy fragmenty filmów, seriali czy filmików na YouTube na interesujący nas temat oraz czytamy najświeższe artykuły z niemieckich gazet, o których później dyskutujemy 😊

Szczególnie polecamy Wam serial Nicos Weg – już od pierwszego dnia nauki języka niemieckiego.

Do każdego filmiku mamy też zadania przygotowane przez nas osobiście lub z serwisu Deutsche Welle:
A co powiecie na magazyn dla osób uczących się języka niemieckiego?
DEUTSCH AKTUELL to jedno z popularniejszych czasopism, które za pomocą ciekawych artykułów umożliwia przyswojenie słownictwa w przyjemny sposób :)
Co jeszcze ciekawego proponujemy?
Na dużą uwagę zasługuje Wordwall. Tutaj ćwiczymy słownictwo, ale także wykonujemy masę ćwiczeń gramatycznych, jak również uczymy się całych wyrażeń w obcym języku.
Podsumowując, zajęcia online w pracowni języka niemieckiego einfach so! są równie skuteczne i ciekawe, jak stacjonarne. Małe grupy 3-4-osobowe sprawiają, że nauka przez internet jest nie tylko możliwa, ale i przyjemna 😊
To jak, zapisujesz się?

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!

© Wpis „Kurs języka niemieckiego online” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!