Jak się uczyć języka niemieckiego z Netflixa?
Jak się uczyć języka niemieckiego z Netflixa?
Nie od dzisiaj wiadomo, że jedną z najlepszych metod doskonalenia znajomości języka niemieckiego jest otaczanie się nim w każdej możliwej sytuacji. A co byś zrobił, gdybyśmy Ci powiedzieli, że można łączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się języka niemieckiego bez wysiłku? Brzmi ciekawie?
Relaks, czy przymus?
Zacznijmy więc od pytania, czy platforma Netflix kojarzy Ci się z relaksem, czy z koniecznością i przymusem? … a no właśnie 😊   Jesteśmy przekonani, że dla wszystkich odpowiedź jest jednoznaczna – oglądanie seriali i filmów w domowym zaciszu jest nie tylko wygodą, ale również niezwykłą przyjemnością!   Mamy dla Was zatem wspaniałą wiadomość, korzystając z Netflixa możemy szkolić natywną wymowę języka niemieckiego ze względu na masę seriali i filmów niemieckojęzycznych przewijających się przez tę platformę.  
Co polecamy?
Nasi kursanci podzielili się z nami swoimi ulubionymi serialami, które nie tylko pomogły im podszkolić język niemiecki, ale także skradły ich serca! A oto fragmenty recenzji:

„DARK” reż. Baran bo Odar: „DARK to elektryzujący i mroczny serial Netflixa, od którego ciężko się oderwać i trzeba oglądać przy włączonym świetle. Pozornie widz jest świadkiem dramatu rodzinnego, który ma miejsce w małym niemieckim miasteczku. Zdaje się, że będzie uczestnikiem poszukiwań zaginionego chłopca i będzie musiał rozwikłać wiele tajemnic, zanim go odnajdzie. Szybko okazuje się jednak, że sprawa nie jest taka błaha – widz bowiem udaje się wraz z bohaterami serialu w dalekie podróże w czasie. Wraz z kolejnymi odcinkami serialu wydarzenia nabierają tempa, widz wprowadzany jest w kolejne przedziały czasowe. Przedstawiani są nowi bohaterowie, którzy wydają się widzowi „dziwnie znajomi”. […] Dodatkowym atutem serialu jest fakt, że jest w całości niemieckojęzyczny […].”

„FREUD” reż. Marvin Kren: „Jest to serial na platformie na N. wciągający nas w tematy początków nauki o ludzkiej psychologii która dzięki Freudowi powoli rozwija swoje skrzydła w XIX-wiecznym Wiedniu. Każdy odcinek pokazuje analityczne umiejętności Freuda, który prowadzi iście detektywistyczne śledztwa wykorzystując możliwe portrety psychologiczne i zrozumienie ofiary/oprawcy. […] Serial porusza podstawowe problemy ludzkiego poczucia sprawiedliwości, spojrzenia na naukę i pionierów, a dodatkowo można wyłapać wiele słów, ponieważ serial jest w niemieckiej wersji językowej, co pozwala dodać parę nowych słów do swojego słownika języka niemieckiego oraz osłuchać się z nimi!”
„SOKO Wismar” reż. Dirk Pientka: „serial opowiada o przygodach policjantów z wydziału kryminalnego z miasta Wismar. Ten serial mocno wciąga, gdyż pokazane są nie tylko sprawy zawodowe policjantów, jak poszukiwanie przestępców i odkrycia tajemnic morderstw, ale również kulisy relacji policjantów i ich życie prywatne. Dla osób uczących się języka niemieckiego jest bardzo przydatne to, że odcinki są nagrane w języku potocznym, co pozwala na osłuchanie się języka i szybsze jego przyswajanie […].”
„MŚCICIELKA” reż. Walter Hill: „ […] opowiada on o odwiecznej walce dobra ze złem. […] Główną bohaterką jest Blum […]. Na ekranie jest ona mieszkającą w malowniczej okolicy właścicielką zakładu pogrzebowego i wiedzie szczęśliwe życie ze swoim mężem, obok którego budzi się każdego dnia. Niestety pewnego dnia pracujący w policji Mark ginie w tragicznym wypadku. Czy jednak na pewno był to tylko wypadek, czy morderstwo? Jak daleko posunie się zrozpaczona kobieta, aby pomścić śmierć męża? […] Trzymający w napięciu serial na pewno zapewni Wam emocje na co najmniej 2 wiosenne wieczory 🙂”
„Criminal: Germany” reż. Oliver Hirschbiegel: „Wciągający Mini serial na Netflix. Fabuła opowiada o zagadkowych zbrodniach. Głównym bohaterem jest inspektor Schultz który prowadzi zespół twardą ręką. […] Serial jest typowo kryminalny jednak sprytnie cała akcja toczy się w pokoju przesłuchań. Nawet nie spodziewamy się ile można dowiedzieć się o zbrodni gdy rozmowa jest dociekliwe przeprowadzona […]. Można oglądać z napisami niemieckimi, co pomaga w zrozumieniu tekstu […].”
Na naszych kursach języka niemieckiego w formie stacjonarnej i online też oglądamy fragmenty filmów i seriali. Jacyś chętni na lekcje? 😊

© Wpis „Jak się uczyć języka niemieckiego z Netflixa?” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!