Edukacja
Już na wstępie tego wpisu warto wspomnieć, że z kwestią „braku czasu” można dyskutować. W wielu przypadkach jest to po prostu zwykła wymówka, ponieważ tak naprawdę mamy czas, tylko wolimy go poświęcić na coś lżejszego i przyjemniejszego, niż nauka. Jeśli faktycznie jesteś tak strasznie zajęty, że ciężko ci znaleźć chwilę na powtórki, to zaufaj nam i nie dokładaj sobie nauki języka – w stresie i frustracji nie uda Ci się skutecznie pozyskać wiedzy.
Z doświadczenia jesteśmy w stanie stwierdzić, dlaczego prawdopodobnie nie uczysz się systematycznie. Nasze trzy powody:
1. Wydaje ci się, że musisz poświęcać dużo czasu na codziennie powtórki i to cię zniechęca
2. Nie bardzo wiesz jak sobie zorganizować naukę
3. Zwyczajnie zapominasz o nauce, bo nie jest ona twoim nawykiem
W takich momentach pracownia taka jak nasza, spieszy z pomocą, żeby zaproponować Ci gotowe rozwiązania na zaistniały problem.
Złote zasady:
1. REGULARNOŚĆ – regularnie spotykaj się z lektorem (lepiej 10 minut dziennie, niż raz na tydzień).
2. POWTÓRKA SŁÓWEK AKTYWNYCH I BIERNYCH – w każdym miejscu i czasie, dzięki aplikacjom do nauki słówek, np. przez Quizlet.
3. TANDEM – poszukaj w internecie osoby, która będzie chciała porozmawiać w danym języku (niekoniecznie Muttersprachler za pieniądze); tutaj również ważna jest regularność – warto spotykać się online, lub pisać do siebie (choćby o przebiegu dnia).
4. TESTY – regularnie się sprawdzaj; możesz wykonywać testy dostępne w internecie lub w wersji papierowej (z testów można się wiele nauczyć, są naukowcy, którzy twierdzą, że to najbardziej efektywna metoda nauki). Co jakiś czas sprawdź również, czy jesteś już w stanie zdać egzamin A1, czy A2
5. SŁUCHANKI – słuchaj czegoś w języku docelowym (podcasty, audycje, muzyka, seriale/filmy , materiały z Deutsche Welle – szczególnie polecamy serial Nicos Weg).
6. KARTECZKI SAMOPRZYLEPNE – działają zawsze i wszędzie! Problematyczne słowa warto zapisać na karteczkach i zawiesić przy komputerze/lustrze/tablicy.
Najważniejsza zasada: ZAAKCEPTUJ SWOJE BŁĘDY! – Pamiętaj, że nigdy nie nastąpi taki zwrot akcji, że zaczniesz idealnie, płynnie i bezbłędnie mówić w nowym języku – dopóki nie zaczniesz mówić już teraz – na A1 (albo jak kto woli na A0 :D). Błędy pokazują Ci, nad czym jeszcze trzeba popracować. Nie od razu Rzym zbudowano – cierpliwości! ;)
Zachęcamy do nauki razem z nami na Facebooku oraz Instagramie!
https://www.facebook.com/einfachsowarsaw
https://www.instagram.com/einfach_so_warsaw/
© Wpis „Wie lernt man effektiv und schnell? – Jak uczyć się efektywnie i szybko? Czy w ogóle się da?” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!
KATEGORIE WPISÓW
UDOSTĘPNIJ
Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!