Podróże i historia
Jazda na rowerze to jeden z najbardziej popularnych sposobów spędzania wolnego czasu. Ten zdrowy, ekologiczny i przyjemny sport ma bardzo dobry wpływ na nasze poczucie oraz sylwetkę, ale na tym nie kończą się jego zalety. Dzięki wycieczkom rowerowym możemy lepiej poznać miasto, architekturę oraz przyrodę. W okresie letnim na warszawskich ulicach mijamy coraz większą grupę ludzi poruszających się jednośladami. Jednak nie tylko w Polsce ten sport cieszy się popularnością, należy pamiętać, że Niemcy to prawdziwi miłośnicy dwóch kółek.
W regionie pozostały również ruiny zamku Falkenberg i Eisenberg– mniej znane miejsca, ale bardziej tajemnicze. Warownia Falkenbergwzniesiona została w drugiej połowie XIII wieku, na polecenie ówczesnego hrabiego Gorycji i Tyrolu- Meinharda II. Zamek usytuowany jest na szczycie wysokiego skalistego wzgórza (1268 metrów n.p.m), co czyni ją jedną z najwyżej położonych tego typu budowli na terenie całych Niemiec. W czasie wojny trzydziestoletniej (1618-48) warownia została zniszczona. W 1883 roku zrujnowany Zamek Falkenberg nabył Król Ludwik II Bawarski, który znany był głównie jako ekscentryk wznoszący w Alpach Bawarskich bajkowe pałace. Dwa lata później wraz z architektem Maxem Schultze postanowił zakupioną warownię przekształcić w swoją kolejną rezydencję. Jednak z powodu nagłej śmierci Ludwika budowa została przerwana, a sam zamek został ostatecznie opuszczony i w stanie ruiny przetrwał do czasów obecnych. Eisenberg natomiast został wzniesiony, aby kontrolować przejście oddzielające dolinę rzeki Lech od regionu zwanego Zwischentore. Warownia była wielokrotnie przebudowywana i rozbudowywana, a kres świetności zamku nastał na czas podbojów napoleońskich, kiedy to został zniszczony przez wojska francuskie. Od tego czasu ta niegdyś imponująca warownia pozostaje w stanie trwałej ruiny.
Około 3 km na zachód, nad rzeką Lech leży miasto Füssen- to dawna stolicy produkcji lutni i skrzypiec, którą również warto zobaczyć.
© Wpis „Rowerem przez Niemcy – jakie trasy rowerowe warto pokonać?” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!
KATEGORIE WPISÓW
UDOSTĘPNIJ
Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!