Jakie korzyści zawodowe płyną ze znajomości języka niemieckiego dla osób stawiających pierwsze kroki w karierze oraz pracujących profesjonalistów w wieku 30-50 lat?

Jakie korzyści zawodowe płyną ze znajomości języka niemieckiego dla osób stawiających pierwsze kroki w karierze oraz pracujących profesjonalistów w wieku 30-50 lat?

Z naszego doświadczenia wynika, że nauka języka niemieckiego wpływa bardzo pozytywnie na karierę zawodową zarówno bardzo młodych ludzi, jak i pracowników w wieku 30-50 lat. Niemcy są potęgą gospodarczą. Warty zwrócenia uwagi jest silnie rozwinięty przemysł z branż: inżynieryjnych, produkcyjnych, farmaceutycznych, czy też motoryzacyjnych. Jednocześnie na niemieckim rynku jest ogromny niedobór wykształconych i wyspecjalizowanych w określonym kierunku pracowników. Znajomość języka niemieckiego byłaby więc, dla osób poszukujących pracy lub pragnących zmienić dotychczasowe zatrudnienie szansą na znalezienie nowego, satysfakcjonującego i dobrze płatnego zajęcia.

 
Poniżej przedstawiamy kilka korzyści płynących z nauki języka niemieckiego dla rozwoju zawodowego:

Praca przynajmniej w 3 europejskich krajach
Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, niemiecki rynek pracy jest silny, ale nie można zapomnieć również o możliwościach w Szwajcarii i Austrii. Znajomość języka niemieckiego otwiera przed kandydatami drogę do pracy w różnych sektorach. Obecnie szczególnie popularne są: IT, finanse i konsulting. Język niemiecki otwiera zatem drzwi do kariery na całym świecie, ze względu na to, że wiele niemieckojęzycznych firm ma swoje filie rozsiane po całym globie.
Więcej możliwości
Dodatek w postaci znajomości języka niemieckiego w CV z pewnością sprawi, że twoje szanse wśród konkurencji wzrosną. Dla pracodawców zwykle jest to niezwykle ważna kompetencja, zwłaszcza kiedy umożliwia im rozwijanie własnych firm. Ponadto uczęszczanie na kursy języka niemieckiego jest dla pracodawcy jasnym komunikatem o tym, że chętnie inwestujesz w rozwój osobisty oraz potrafisz adaptować się do rozmaitych środowisk pracy.
Biznes i Handel

Niemcy posiadają jedną z największych światowych gospodarek i mają silne powiązania handlowe z różnymi krajami. Język niemiecki jest zatem kluczowy dla osób mających związek z międzynarodowym biznesem. Biorąc pod uwagę etykietę biznesową, znajomość języka niemieckiego ułatwia również zacieśnianie relacji biznesowych.

Niemiecka edukacja i badania są uznawane za jedne z najdokładniejszych na świecie. Znajomość języka niemieckiego jest furtką dla badaczy i naukowców, którzy marzą o współpracy z niemieckimi instytucjami, o uczestnictwie w konferencjach lub o zaznajamianiu się z niemieckimi publikacjami.
Międzynarodowa praca
Firmy w krajach niemieckojęzycznych często oferują międzynarodowe delegacje lub umożliwiają pracę za granicą. Jeśli zdobyłeś już umiejętność posługiwania się językiem niemieckim, możesz się ubiegać o pracę w krajach niemieckojęzycznych, które pozwolą Ci zdobyć międzykulturowe doświadczenie i poszerzyć horyzonty zawodowe.
Inne spojrzenie na kulturę danego kraju

W pełni porozumiewając się w języku niemieckim mamy możliwość chłonięcia kultury krajów niemieckojęzycznych. Mamy okazje poznawać tradycje i wartości danego kraju. Rozumienie języka niemieckiego pozwoli poznać od podszewki niemiecką etykietę biznesową, jak również z łatwością nawiązać nowe znajomości.

 
Dla pracodawców jest jasne, że biegłość językowa, w tym znajomość języka niemieckiego jest cennym atutem w rozwoju kariery. A zatem – nie zwlekaj, zapisz się na kurs już dziś! 😊

© Wpis „Jakie korzyści zawodowe płyną ze znajomości języka niemieckiego dla osób stawiających pierwsze kroki w karierze oraz pracujących profesjonalistów w wieku 30-50 lat?” jest materiałem autorskim Szkoły języka niemieckiego w Warszawie einfach so!

KATEGORIE WPISÓW

UDOSTĘPNIJ

Jeśli podoba Ci się ten wpis,
prosimy – podaj go dalej!