Patrycja Wysocka

Patrycja WysockaJęzyk niemiecki jest mi szczególnie bliski od pierwszych lat nauki. Coś mnie do niego ciągnie, tak że po krótkiej przygodzie ze studiami technicznymi postanowiłam zająć się nim „na poważnie” i związać z nim swoją przyszłość zawodową.
Ukończyłam studia w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW, z wykształcenia jestem nauczycielem języków angielskiego i niemieckiego, przygotowuję się też do zawodu tłumacza konferencyjnego w zakresie obu tych języków. Co jakiś czas próbuję też wskrzesić zaczętą parę lat temu naukę włoskiego i dla odmiany wskoczyć w skórę „tego po drugiej stronie” – uczącego się języka obcego. Obecnie łączę praktykę dydaktyczną z pracą redaktora w wydawnictwie językowym, co pozwala mi doskonalić niełatwą sztukę przygotowywania materiałów do nauki.
Zajęcia zawsze dostosowuję do potrzeb uczących się. Stawiam na szeroko pojętą komunikację, chociaż wierzę też, że przemyślany trening gramatyczny i ćwiczenia automatyzujące procentują w późniejszym używaniu języka. Staram się zarażać swoich słuchaczy fascynacją niuansami języka niemieckiego i pokazywać im jego piękno i logikę. Bardzo zależy mi też, żeby uczniowie zaczynali i kończyli nasze zajęcia z uśmiechem na twarzy.
Prywatnie lubię herbatę, historię życia codziennego i dziką przyrodę.