Marietta Ścibek

Marietta ŚcibekUważam, że każdy język, tak jak każdy człowiek, ma swój niepowtarzalny charakter. Z językiem niemieckim spotkałam się po raz pierwszy bardzo wcześnie – kiedy miałam 7 lat. Od samego początku był dla mnie bardzo ciekawy i pociągający, ale dopiero po wielu latach uświadomiłam sobie dlaczego. Niemiecka gramatyka, reguły i wyjątki, porządek panujący w tym języku odzwierciedlają mój charakter. Właśnie dlatego ja i język niemiecki pasujemy do siebie tak dobrze.
Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Chociaż z wykształcenia jestem również tłumaczem, to nauczanie było zawsze moją pasją. W pracy lektora najbardziej doceniam kontakt z drugim człowiekiem, możliwość poznania go, wymiany myśli i poglądów.
Specjalizuję się w lekcjach przez Skype’a. Bardzo lubię zajęcia indywidualne, ponieważ dają mi możliwość bycia nie tylko nauczycielem, ale też coachem językowym. Możemy się też spotkać na zajęciach grupowych.
Oprócz nauczania interesuję się historią Niemiec (XX wiek). Jestem też zapaloną rowerzystką. W zeszłym roku pokochałam rolki.