Karina Majkut

Karina MajkutNazywam się Karina Majkut i jestem jednym z lektorów w einfach so! Ukończyłam Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim na kierunkach nauczanie oraz tłumaczenia. Pracuję z językiem niemieckim od 16 lat. To, że uczenie innych jest moją pasją, odkryłam już w swojej klasie maturalnej, kiedy to przygotowywałam koleżanki z klasy do matury z języka niemieckiego. Ich sukces zapoczątkował moją przygodę z nauczaniem i byciem lektorem języka niemieckiego. Wtedy właśnie wciągnął mnie niesamowity świat metodyki i glottodydaktyki oraz nieograniczone możliwości ludzkiej pamięci. Liczne szkolenia z zakresu języka niemieckiego odbyte w Polsce oraz krajach niemieckojęzycznych pogłębiły i ugruntowały moją znajomość języka niemieckiego w zakresie min. języka niemieckiego w biznesie, prawnego i prawniczego oraz języka niemieckiego w budownictwie. Uważam, że istotnym elementem nauki języka obcego jest przyswajanie go przez zabawę. Z tego powodu wykorzystuję w trakcie prowadzonych przeze mnie zajęć nie tylko podręczniki oraz autentyczne teksty kultury niemieckiej (filmy, artykuły, wiersze, różnego typu publikacje). Jestem również współtwórcą programu nauczania języka niemieckiego w budownictwie oraz dla klas o profilu sanitarnym.
Moja praca jest moją pasją. Tak jest zarówno w przypadku języka niemieckiego, jak też wizażu. Kiedy nie uczę języka niemieckiego, uczę kobiety, jak malować siebie i innych.
Uwielbiam również sport i zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem. Każdą wolną chwilę poświęcam na nordic walking, jazdę na rowerze, siłownię lub fit-gotowanie.