EWELINA TORUŃCZAK

EwelinaDlaczego niemiecki? To był przypadek – zamiast studiów ścisłych, na które nastawiałam się mentalnie przez całe liceum, postanowiłam „pójść pod prąd” i zaczęłam studiować filologię germańską na Uniwersytecie Warszawskim. Mimo, iż zarzekałam się pierwotnie, że dydaktyka to nie będzie moja działka, po pierwszych doświadczeniach związanych z nauczaniem, diametralnie zmieniłam zdanie. I to do tego stopnia, że postanowiłam zebrać zespół takich samych entuzjastów jak ja i stworzyć projekt einfach so! niemiecki dla budujących karierę.

Doświadczenie pozyskane w szkołach językowych oraz na UW jako nauczyciel akademicki uświadomiły mi, jak bardzo dziś potrzebne jest innowacyjne podejście do nauczania języka obcego, zwłaszcza niemieckiego, w czasach, kiedy znajomość angielskiego nie jest już niczym nadzwyczajnym, a niemiecki jest najbardziej praktycznym językiem, choćby ze względu na wzrastającą wciąż w Polsce ilość inwestycji sąsiadów zza Odry.

Na swoich zajęciach skupiam się na komunikacji, stosuję także narzędzia coachingowe, ponieważ wychodzę z założenia, że współczesny lektor to nie tylko nauczyciel, ale także mentor i coach językowy ;)

Zainteresowania poza pracą? Wspomniany wyżej coaching, psychologia i nade wszystko taniec (swing/jive/tańce latynoamerykańskie).

Zapraszam serdecznie na indywidualne zajęcia ze mną! :)